hei
ne jotka ovat kokeilleet acompliaa taikka reductilia, niin voisitteko kirjoittaa kokemuksia ja tuloksia niiden käytöstä
ne jotka ovat kokeilleet acompliaa taikka reductilia, niin voisitteko kirjoittaa kokemuksia ja tuloksia niiden käytöstä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
acomplia aiheuttaa sivuvaik. hengitystieinfektioita, mulla nyt 7 viikon acompliakäytön aikana 3 välikorvatulehdusta sekä 1 virtsatietulehdus. acomplian käyttö loppui tähän. varsinkaan kun ei mitään laihd. tehoa, ei paino tippunut yhtään, päinvastoin.
reductil selvästi parempi, käytin vuoden paino tippui 6,5 kg . ja takas tuli heti kun lääkkeen lopetti. redu aih. ylikierroksia ja unettomuutta.
molemmat lääkeet siis kallita ja heikotehoisia.
Itsellä paino tippunut 12 kg 6 viikossa, ei sivuvaikutuksia.
voin pilata ilosi kertomalla että takas tulevat kilot heti kun lopetat lääkkeen käytön, ellet sitten syö sitä loppuikääsi. tämä on todistettu tieteell.tutkimuksissa.
Todella kannustavaa kuulla Acomplian toimivan sinulla.:-) Kai se on vähän arpapeliä kenelle lääke sopii. Mulla on ollut resepti jo 3 kk mutta ei ole ollut rahaa kokeilla lääkettä. Joulu-tammikuussa aloitan. Onko sulla ollut hyvä vointi, kun pudotus on noin rajua? Itse olen aika herkkä pahoinvoinnille ja pelkään sellaista sivuvaikutusta. Miten vaikuttaa mielialaan?
sivuvaik. mm. ärtyisyyttä, raivokohtauksia, hallitsematonta vihaa, masennusta, yökötystä. kuka tietää mitä pitemmän käytön jälkeen...mulla siis nämä plus infektiot. ei kiitos enää.