Dodge Ram Van 5.2 -90

Onko kellään ja mnkälaisia kokemuksia, korjausoppaita, tarvikkeita, varusteita ym ym..Kulutus?
Omani on 150tkm ajettu bussi.
2725
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kokemuksia autosta on jonkin verran. Pakkanen vaikuttaa kulutukseen aika lailla. Sehän on toisaalta itsestään selvää. Oma autoni on makeimmillaan maantiellä. Kulutus tulloin 10-13 l ja kaupungissa kulutus nousee 15-20 väliin rippuen useista tekijöistä.

Jos jollakin muulla on tietoa missä autoa voisi huollattaa niin tieto otetaan vastaan. Nyt olen tehnyt huollot itse/käyttänyt merkkiliikkeessä isommat tarkastukset.

Äänestä
  • Ainakin Helsingin lähistöllä kannattaa kuskaa vehje Sipoon Nikkilään, Autokuja Oy on harrastaja ystävällinen ja asiantunteva jenkkiauto korjaamo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulokas kirjoitti:

Onko kellään ja mnkälaisia kokemuksia, korjausoppaita, tarvikkeita, varusteita ym ym..Kulutus?
Omani on 150tkm ajettu bussi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu