Itsenäisyyden muistopäivänä

2165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vain kansa taisi puuttua tuosta mielenosoituksesta...

Äänestä
  • Vai ovat kansanedustajat- Minkä kansan?

    Olisiko kuitenkin parempi, että media kertoisi rauhallisista mielenosoituksista sen sijaan että se pimittää niitä koskevat tiedot totalitarismiin matkalla olevalta kansakunnalta. Mutta antaa huomiota kuokkavierasseikkailulle, jota se kaipaakin tullakseen joka vuosi yhä pahemmaksi.

    Se olisikin metkaa, jos kansa eli koko Suomen kansa olisi itsenäisyyspäivänä eMUskunnan edessä vaatimassa irtautumista Euroopan unionin ja sen keskuspankin määräysvallasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jack London kirjoitti:

http://personal.inet.fi/koti/heikkij.pulkkinen/images/File0009.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu