Amnesty puuhailee ainoastaan ulkomaiden mieluiten kehitysmaiden ihmisloukkausten parissa, kotimaan asioille he haistattavat pitkät.
On ilmeisesti helpompaa katella etäällä olevia hirveyksiä kuin nähdä nurkan takana tapahtuvat hirmuisuudet.
Häpeä Amnesty!
Häpeä Amnesty !
8
552
Vastaukset
- Amnesty on sukupuolisovinisti
Jättäisivätkin helvetin natsifeministirasistit kotimaan valhekampanjat tekemättä
- die Weisse Rose
Kyllä siellä on Suomestakin. tällä hetkellä resurssit ovat varmaan kovilla kun natsit jylläävät joka paikassa. Parhaiten autat heitä rahallisesti niin voivat palkata lisää ihmisiä sinunkin asioitasi auttamaan.
Minusta kun näyttää asian olevan päinvastoin. Suomen Amnesty yrittää tikulla etsiä ihmisoikeusloukkauksia suomesta ja unohtaa maat, joissa on todellisia ja törkeitä ihmisoikeuloukkauksia.
- ainakin sivuutetaan
Vanhusten kiduttaminen ja surmaaminen on ilmeisestikin ihan ok.
EIvät ota mitään julkista kantaa karmeaan vanhustenhoitotilanteeseen, eivät ede siihen että sairailta vanhuksilta evätään hyvä hoito ja muutto-oikeus, mitkä ovat PERUSTUSLAISSA turvattuja oikeuksia.
Eivät välitä ottaa avoimesti kantaa.
Ehkä siksi, että Amnestyssä on lääkäreitä, joita ilmeisesti hemmotellaan sielläkin.
Mitään ei saa sanoa, mikä loukkaisi Amnestyn lääkreitä?
- Bucky
Amnesty noudattaa ns. oman maan periaatetta. Jos Suomessa tapahtuu ihmisoikeusloukkauksia, joku muu Amnestyn osasto kampanjoi sen puolesta (jos kyseessä yksit. ihminen). Tällä varmistetaan järjestön riippumattomuus ja puolueettomuus. Järkeenkäypää, eikö?
Onhan Amnestyllä Suomessakin kampanjoita, jotka koskevat myös suomalaisia (www.jokuraja.fi). Kummallista kun tänne palstalle aina eksyy kaikkitietäviä Amnestyn haukkujia, jotka eivät itse tiedä järjestön periaatteista ja toimintatavoista hölkäsen pöläystä. Käykää lukemassa nettisivut ja avautukaa vasta sitten!
www.amnesty.org
www.amnesty.fi
Kiitos.- voi vihtu
Jopa on salaista tuo Amnestyn toiminta kun omasta maasta on kyse.
Sanosin sen hämähäkin nurinpäin mutta turhaan tuollekin paskaorganisaatiolle on mitään sanoa.
Ovat niin niin omahyväsiä, mikä paistaa tuostakin viestistäsi.
Kait sitä nyt herrajumala sentään pitää huomata jossakin jos Amnesty toimii esim. vanhusten kiduttamista ja tappamista vastaan laitoksissamme.
Eivät ne sitä tee, jos muuta väität niin valehtelet. - Steel-Slicer
voi vihtu kirjoitti:
Jopa on salaista tuo Amnestyn toiminta kun omasta maasta on kyse.
Sanosin sen hämähäkin nurinpäin mutta turhaan tuollekin paskaorganisaatiolle on mitään sanoa.
Ovat niin niin omahyväsiä, mikä paistaa tuostakin viestistäsi.
Kait sitä nyt herrajumala sentään pitää huomata jossakin jos Amnesty toimii esim. vanhusten kiduttamista ja tappamista vastaan laitoksissamme.
Eivät ne sitä tee, jos muuta väität niin valehtelet.Amnesty on kiinnostunut myös Suomen asioista ja ihmisistä (esim. totaalikieltäytyjät).
Luuletko että Amnesty on tikulla etsinyt Suomesta muutaman totaalikieltäytyjän ja päässyt sitten julistamaan ihmisoikeusrikkomuksia? Totaalikieltäytyjät ovat itse tehneet asiansa tunnetuksi ja saaneet mielipidevangin aseman.
Totaalikieltäytyjät eivät ole niin nössöjä kuin sinä joka vain jauhat paskaa etkä tee mitään.
Miksi et itse tee mitään Suomen vanhusten hyväksi. Kirjoita Amnesty Internationalille kattava dokumentti aiheesta ja vaadi heitä kampanjoimaan epäinhimillisen kohtelun lopettamiseksi.
tuksi ja saaneet mielipidevangin aseman.
- Anonyymi
suomessa jaetaan joka päivä jollekin kuoleman tuomio joku tappaa vaimon tai ryyppy kaverin tai naapurin amnesty puolustaa näitä tuomion antajia ei saa missään nimissään häritä työssä ne yleenssä uusiin tekonsa jos tämä joka tapaa jonku niin tapettas niin jäis yhteen niin amnesty hyökkää puolustaa tätä ei saa tappaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3293282Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4633098- 712140
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401600Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1941482- 1051223
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751212Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121127Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1671098K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81075