....en oikeastaan pyöri näillä !elokuvapalstoilla", mutta nyt oli pakko tulla....
Elokuvia tulee niin hurjaa vauhtia markkinoille, mutta jotenkin niihin on turtunut ja odotukset ovat ehkä liian suuret....tuntuu että monista leffoista puuttuu "se jokin"
Mutta nyt pitkästä aikaa tuli katottua todella hyvä leffa. juoni oli erinomainen, eikä elokuvan tapahtumat olleet ennalta arvattavissa.Eli DA VINCI KOODI !!!!
Gladiaattorin jälkeen PARAS näkemäni elokuva! siis näistä "uudemmista" leffoista, kuumisetä I ja II ovat edelleen mielstäni parhaat elokuvat kautta aikojen!
MITÄ MUUT OLETTE MIELTÄ TUOSTA DA VINCI KOODISTA, JA ONKO JOKU LUKENUT KIRJAN?
DA VINCI KOODI
4
541
Vastaukset
- Max T w
lukenut kirjaa.
Ja se olikin se moka, kun käsikirjoitus noudatteli niin uskollisesti kirjan juonta.
Upea Howard Shoren musiikki pelasti kuitenkin minun kannaltani.- tebis
...ninhän se yleensä menee eli jos kirjan lukee ei kannata katsoa elokuvaa suurin odotuksin,koska on yleensä petymys (sitä mieltä on moni esim."taru sormusten herrasta" -kirjan lukeneet...jo vuonna yks ja kaks...olivat pettyneitä elokuvaan....)
kiitos vastauksesta.....ja vinkistä, en taida lukea kirjaa (olen joskus meinaan tehnyt toisin päin, katson eka leffan ja luen sitten vasta kirjan. Kummisedässä se oli hyvä juttu...kirjakin tuntui toasi hyvältä vaikka olin jo elokuvat nähnyt.
Joo, leffan musiikki oli vaikuttava! - noin
tebis kirjoitti:
...ninhän se yleensä menee eli jos kirjan lukee ei kannata katsoa elokuvaa suurin odotuksin,koska on yleensä petymys (sitä mieltä on moni esim."taru sormusten herrasta" -kirjan lukeneet...jo vuonna yks ja kaks...olivat pettyneitä elokuvaan....)
kiitos vastauksesta.....ja vinkistä, en taida lukea kirjaa (olen joskus meinaan tehnyt toisin päin, katson eka leffan ja luen sitten vasta kirjan. Kummisedässä se oli hyvä juttu...kirjakin tuntui toasi hyvältä vaikka olin jo elokuvat nähnyt.
Joo, leffan musiikki oli vaikuttava!se kirja oli mainio, leffa hirviä. ainut positiivinen asia siinä oli audrey tautou.
ja se musiikki! kamalata! sellasta yltiöpateettista ja koko ajan. tehokeinona ok, mut joku roti pitäs olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988