Webasto

Webaston kellolla tai Telestartilla käynnistyy puhallin normaalisti, mutta laitteisto ei tuota lämpöä. Asetuksen olen varmistanut olevan lämmityksellä - ei tuuletuksella. Voiko vika olla sulakepuolella (joiden sijainnista ei tietoa) vai onko webasto korjausta vailla? Tuleeko mieleen hyviä vinkkejä ongelman ratkaisemiseksi?
41127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ostin auton kesällä ja webasto ei toiminut. Liike laittoi siihen uuden. Kokeilin kyllä niitä sulakejuttujakin. Ne löytyivät pienestä tikkuaskin kokoisesta kotelosta moottorin vierestä. Ne kuulemma pitäisi ottaa vähäksi aikaa irti, niin voi käynnistyä.

Äänestä

.. hehkutulppa on hajalla? Tuleeko webaston pakoputkesta mitään? Kun webasto on kunnossa, pakoputkesta tulee jonkin verran savua, kun webasto käynnistyy. Laite pitää kunnossa ollessaan aika kovan "pöhinän".

Äänestä

kesän käyttämättä??!!Voi vaatia "väkisin"käynnistyksen...
Onnistuu testerillä...

Äänestä

huollossa kertoi eräs asiakas, että hänellä on ollut kolmessa autossa webasto, eikä yksikään ole sietänyt jokapäiväistä käyttökautta ilman ongelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei käynnisty kirjoitti:

Webaston kellolla tai Telestartilla käynnistyy puhallin normaalisti, mutta laitteisto ei tuota lämpöä. Asetuksen olen varmistanut olevan lämmityksellä - ei tuuletuksella. Voiko vika olla sulakepuolella (joiden sijainnista ei tietoa) vai onko webasto korjausta vailla? Tuleeko mieleen hyviä vinkkejä ongelman ratkaisemiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu