Moi! Haluaisin kuulla kokemuksia muilta jotka on käyttäneet cipralexia ja lopettaneet sen käytön. Itse lopetin kyseisen lääkkeen 4 päivää sitten (käytin vuoden verran ja lopetin silleen et lopussa söin 1/4 tablettia) Nyt mulla on ollut monta päivää omituista huimausta (vaikka penkillä istuis niin silmissä vilisee ja maailma pyörii) ja mietinkin et johtuuko tämä lääkkeen lopettamisesta..
Kiitos asiallisista vastauksista =)
Kiitos asiallisista vastauksista =)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mulla oli viime keväänä sama juttu, lopetin siten että noin 10 päivän ajan otin vain puoli tablettia ja sitten lopetin täysin. Vähän aikaa oli sellainen tunne että huimais ja oli muutenkin pikkusen tööt olo mutta parissa viikossa sekin meni ohi.
En ole vielä tälle talvelle alottanut, katotaan jos pärjäisin ilman.
En lopettanut,mutta ei ollut rahaa ostaa 2viikkoon lääkkeitä, ja käytän 20mg. niin huimasi kokoajan, ja tuli sellasta ns.jumpusta päästä. sitten kun sain taas lääkkeitä,niin heti meni pois. tosi kiva,jos joskus lopettaa,niin on hirvee olo.... :(