LPG hoidot/kävin rasvaimussa

benus

Onko kukaan käynyt LPG hoidossa vatsan rasvaimun jälkeen? Oliko hoidosta todellista hyötyä? Paljonko se maksoi ja montako kertaa jouduit käymään? Ja miten pian rasvaimun jälkeen kävit? Olen ollut vatsan ja vyötärön rasvaimussa reilu viikko sitten. Tulokset näkyy jo nyt vaikka on kyllä vielä paljon turvotusta. Kipuja minulla ei ollut mutta olihan se aika "pelottavaa" ja iso homma kuitenkin. Tukisiteitä käytän yhä vielä kauan.

7

2075

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katjux.n.

      ..Olen suunnitellut rasvaimuun menoa.kysyisinkin että missä kävit,oletko tyytyväinen ja mitä maksoi?Mahdollisesti jos sinulla jotain hyviä neuvoja,ottaisin ilolla vastaan.Kiitos.

      • benus

        Kävin Nordströmillä ja olen huipputyytyväinen. Lopullisen tuloksen tietenkin näkee vasta kun kaikki turvotus on mennyt, mutta kyllä nyt jo näkee hurjan eron. Hinta riippuu vähän että miten paljon sinulta pitää ottaa rasvaa pois, joten kannattaa käydä konsultaatiossa. Iho on jo ihan tiukka, joten se ei jäänyt roikkumaan, vaikka rasvaa poistettiin paljon. Suosittelen paikkaa, olin yhden yön klinikalla omassa huoneessa, hoitaja kävi katsomassa säännöllisesti. Sieltä saa kyllä kaikki ohjeet.


      • katjux.n.
        benus kirjoitti:

        Kävin Nordströmillä ja olen huipputyytyväinen. Lopullisen tuloksen tietenkin näkee vasta kun kaikki turvotus on mennyt, mutta kyllä nyt jo näkee hurjan eron. Hinta riippuu vähän että miten paljon sinulta pitää ottaa rasvaa pois, joten kannattaa käydä konsultaatiossa. Iho on jo ihan tiukka, joten se ei jäänyt roikkumaan, vaikka rasvaa poistettiin paljon. Suosittelen paikkaa, olin yhden yön klinikalla omassa huoneessa, hoitaja kävi katsomassa säännöllisesti. Sieltä saa kyllä kaikki ohjeet.

        Kiitos vastauksesta.Mietin vain,kun olen ajatellut meneväni Tallinnaan tämän imun tekemään että uskallanko,eli onko ero suuren suur suomen ja tallinnan välillä...kaikenlaista kun lukee??
        Voi hyvin ja kiitos vastauksestasi.Jos viel voin kysyä niin paljonkos tämä lysti tuli maksamaan ja siitä ei kelasta taida mitään takaisin saada?


    • vasta imetty

      moikka kuinka olet parantunut imusta,kävitkö lymfassa/lpg hoidossa sen jälkeen. minulla viikon verran imusta ja aika turvoksissa vielä..

    • Anonyymi

      Vanha ketju, mutta tuli googlaamalla vastaan. Aihe kiinnostaa minuakin. Minulle kirurgi suositteli, että pari kertaa tarvittaessa. Olen nyt käynyt kaksi kertaa. LPG-hoidon tekijä sanoi, että kaksi kertaa kuulostaa varsin vähältä, mutta toisaalta hän myös sanoi, ettei hänellä ole erityisen paljon kokemusta rasvaimujen jälkeisestä LPG-hoidosta.

      • Anonyymi

        Kiinnostava aihe.
        Voinko kysyä, minkä ikäinen olet? Suositteliko kirurgi hoitoa, jotta lopputulos olisi mahdollisimman tasainen?

        Onko hoidosta hyötyä ikääntyneille rasvaimussa käyville, mietin.
        Suurissa imuissahan on vaara, että ylimääräistä ihoa jää roikkumaan. Etenkin iän myötä iho ei ole enää niin kimmoisa kuin nuorena.


    • Anonyymi

      Kertokaa rasvaimun jälkeen LPG hoidossa käyneet, oliko hoidosta oikeasti apua?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      183
      1536
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      196
      1367
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1119
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      43
      823
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      720
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      701
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      700
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      681
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      20
      640
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe