tietääkö kukaan että saako laihdutus lääkkeitä tallinnasta ilman reseptiä?saako niitä omenalihavuuteen?käyttääkö kukaan 1tyypin diabeetikko?kiitokset etukäteen!!!
xenical,raductil.acomplia
diabeetikko
3974
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tallinnasta. Xenical on rasvasieppari, kaksi muuta vaikuttavat keskushermostoon. Olen kokeillut Reductilia, Acomplia-resepti on, en ole hakenut, mietin haenko, on niin uusi lääke että mietityttää kun ei ole kovinkaan pitkiä käyttökokemuksia....
tämä preparaatti estää jonkin verran rasvoja imeytymästä. Varo sitten, kun se voi aiheuttaa rasvaisen ripulin, että öljyä valuu anuksesta...!
xenical ja acomplia on respakamaa ja yhtä kallista kuin suomessakin ainoastaan säästää lekurikuluissa koska tallinnan lääkäriasemat ottaa vastaanottomaksuna 250EEK--300EEk joka on noin 15-20egee ja suomessa yksityis lekurit ottaa tuplasti enemmän.Kokeile arvauskeskuksesi lekuria jos se kirjoittaa respaa olisi edullisempaa kuin matkata tallinnaan.
Jos menet tallinnaan niin D-terminaalia vastapäätä on MEDICUM arstikeskus,eivät osaa kovin hyvin suomea mutta on vaivattomin jos tarvii lääkerespaa ja tietää lääkkeen nimen jota hakee tai vaikuttavan lääkeaineen joka saattaa olla eestissä myynnissä erinimisenä.
Viruplatsi arstikeskus osaavat hyvin suomea mutta ottavat 350EEK.Narva maantee 7,Viru hotellia vastapäätä.
Aleko,Gonsiori 3 Kaubamajaa vinosti vastapäätä osaa suomea jos ei kovin vaikeita kysy mutta on viruplatsia edullisempi.
Mihinkään näistä ei tarvitse etukäteisvarausta pääsee lekurille 10-20min.
Acompliaa ei suomen lekuri kirjoittanut,sanoi että on sen verran uusi lääke ettei sen seurausvaikutuksia vielä tunneta siksei mielellään kirjoittelisi siitä respaa.
Xenical taas on kuulemma aiheuttanut jenkeissä koe-eläimille suolistosyöpiä,joten ei sekään ole niin hyvä,että kait parempi olisi laihdutuksessa lusikka,veitsi,haarukka yhdistelmä ja niiden harkinnan varainen käyttö,kalorimäärän vähentämisessä.