Vituttaako teitä...?

Niin kokkareet, vituttaako teitä se, kun Suomen kansa EI HALUNNUT Sauli Niinistöä presidentikseen?
2158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pieni osa Suomen onnettomasta kansasta ei halunnut parempaa tulevaisuutta. Sauli olisi tuonut sen.

SDP ja keskusta
velkaisimmat puolueet

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1271961&ref=rss

"Oikeusministeriöstä saatujen vuoden 2005 tilinpäätöstietojen mukaan SDP:llä ja keskustalla on molemmilla pitkäaikaista velkaa 1,7 miljoonaa euroa.

Vihreät, perussuomalaiset, vasemmistoliitto ja RKP ovat velattomia. Kokoomuksella on varoja liki kolme miljoonaa euroa."


Kertoo jotain asioiden hoidosta. Kokoomuksella melkein tuplasti sen verran varoja mitä punikeilla on velkaa. Ei ne osaakkaan pyörittää taloutta kuten Sauli osasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uujee kirjoitti:

Niin kokkareet, vituttaako teitä se, kun Suomen kansa EI HALUNNUT Sauli Niinistöä presidentikseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu