Kommentteja siitä mihin kapselit ovat auttaneet.
Ternimaitokapselit
Kaksi viikkoa käyttänyt
7489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Auttanut mm.allergiohin,unihäiriöihin,kankkuseen,ihottumiin,yleiseen virkeyteen. Lista on loputon
Jos esittäisit esim. linkkejä tai muita todisteita tieteellistä tutkimuksista tai asiantuntijoiden virallisista mielipiteistä, joissa todetaan sen olevan hyödyllinen keskiarvoihmiselle. Ammattiurheilijalle siitä saattaa olla hyötyä kun on niitä laajasti käytetty pitkään, mutta mitenkäs nämä tavalliset tallaajat? Todisteita, kiitos
Joo joo,sama vaikutus ku vaikka asperiinillä,nekin esim. laihduttaa,jos niihin uskoo,hölynpölyä ternimaitokapselit!
Siis niiden myynti perustuu aika lapselliseen toimintaan. Kaverini huijattiin sellaseen aivopesutilaisuuteen ja sen jälkeen kaveri alko myymään niitä. Tuputti aikansa mullekin, ja meninkin sitten ostamaan niitä ihmekapseleita. Melkein jouduin sellaseen aivopesutilaisuuteen itsekin!huh..onneksi pelastuin!
Olisin kapseleiden avulla jopa laihtunut, jos olisin ottanu niitä "yök,yök"-kapseleita kuus aamulla. Luvattiin,että ne parantaa mun elimistöä ja parantaa kaikki vaivat. Hevonpaskaa koko juttu! Uskon kyllä sen verran ihan normaaliin syömiseen ja elämäntapoihin ettei mua enää saa noita kapseleita ostamaan! Onhan astman ym. sairauksien hoitoon muitakin keinoja! Eikä niitä mikään ternimaitokapseli ainakaan paranna! Kiitos, olen sanottavani sanonut. Nämä mielipiteet eivät ole minkään skeptikon epäluuloisuutta vaan ihan ENTISEN käyttäjän kertomaa asiaa.
Olen ihan samaa mieltä, että nämä ovat täyttä humpuukia. Yhteen vaivaan ne kyllä auttavat, nimittäin jos on liian paljon rahaa lompakossa, niin näitä ostamalla rahoistaan pääsee eroon. Mä olen ostanut sen yhden purkin 40 eurolla ja söinkin sitten ne kapselait, mutta olisin saavuttanut ihan saman lopputuloksen ottamalla aamuisin pari lusikallista tavallista maitojauhetta. Jotenkin jäi vaivaamaan niiden kapselien päällyste, joka on liivatetta, eli eläinperäistä jätettä, valmistettu kuolleiden eläinten luusta. Luujauhon kauttahan se BSE tarttuu. Kyllä minä ainakin keksin vastaisuudessa 40 eurolle muuta käyttöä, menen vaikka kaljalle, jos en muuta keksi.
Entisenä käyttäjänä voin myös hyvällä omallatunnolla kertoa, että ne kapselit eivät auta yhtään mihinkään. Söin niitä kahden kuukauden kuurin, joka maksoi 40 euroa. Sillä samalla rahalla olisi voinut käydä vaikka kaljalla - olis edes saanut päänsäryn ja krapulan.
Kapselien kuoren liivate ei ole tehty luujauhosta, vaan nahasta.
Ja eihän sitä kapselia ole pakko syödä jos ei halua. ternimaidonhan voi sekoittaa vaikka veteen.