Puskurien kovuus?

Mitä tasoa uusissa/uudehkoissa maastureissa ja neliveto pickupeissa on puskureiden kovuus? Näyttävät melko muovisilta. Menevätkö yhtä helposti rikki esim puuhun hipaistetssa tai turvetöppyrään osuessa kuin henkilöautojen "puskurit" Onko kokemuksia?
2689
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ainakaan mulla ole hajonnut hipaisuista, näyttää joustavan sopivasti.

Äänestä

Joku oli pystyttänyt salaa metallisen sahköpylvään Sorentoni taakse. Peruutin puskurin kulman melko reilusti tolppaan. Maalia irtosi, mutta puskuri palautui ennalleen eli joustaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Metsienmiekkonen kirjoitti:

Mitä tasoa uusissa/uudehkoissa maastureissa ja neliveto pickupeissa on puskureiden kovuus? Näyttävät melko muovisilta. Menevätkö yhtä helposti rikki esim puuhun hipaistetssa tai turvetöppyrään osuessa kuin henkilöautojen "puskurit" Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu