bridget ja keskenmeno

Siis mikä johtaa siihen keskenmenoon? Yleensä näissä on saippuasarjoissa jotain ihme juttuja..
1410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näin edetään...

Bridget sisustaa lastenhuonetta baby-Dominickille (Felician poika jota vielä tässä vaiheessa luullaan Nickin pojaksi). Hän päättää sisustaa huoneen meriteemalla ja Nick lähtee hakemaan tarvikkeita. Bridget huomaa hyllynpäällä laivan pienoismallin joka sopisi huoneeseen, ottaa tuolin ja nousee sen päälle. Tuoli on hieman hutera, mutta Bridget uskoo sen kestävän. Yllättäen tuoli antaa periksi ja Bridget kaatuu lattialle. Nick saapuu ja löytää Bridgetin. Bridgetillä on kipuja ja huoli vauvasta. Nick haluaisi soittaa ambulanssin, mutta Bridget haluaa että Nick vie hänet sairaalaan. Lääkäri toteaa vauvan olevan kunnossa, vaikka joitain komplikaatioita onkin. Siitä syystä lääkäri haluaa tehdä pienen operaation, ommella kohdunsuun kiinni jotta vauva pysyisi sisällä laskettuun aikaan saakka. Operaation jälkeen vauvan sydänäänet ovat hetken hukassa ja Nick ja Bridget pelkäävät pahinta. Sydänäänet kuitenkin löytyvät. Bridget määrätään vuodelepoon ja hän ei saa tehdä mitään rasittavaa.

Kaikki etenee hyvin ja Bridget ja Nick valitsevat nimen lapselleen, "Nicole". He viettävät romanttista iltaa ranta-talollaan nauttien Cafe Russen antimia. Ruokailun jälkeen Bridget alkaa korjata lautasia pois pöydstä kun hän tuntee yllättävää, viiltävää kipua. Bridget epäilee alkuun niiden olevan vain ruuansulatusvaivoja. Pian Bridget kuitenkin saa uuden kipukohtauksen ja Nick kiidättää vaimonsa sairaalaan, jossa Bridget kertoo lääkärille supistustensa alkaneen. Synnytys on käynnistynyt.

Supistukset saadaan loppumaan lääkityksellä. Kaikki on siis jälleen hyvin, mutta Bridgetin täytyy jäädä sairaalaan vielä hetkeksi. Felicia tulee vierailulle sairaalaan ja Nick lähtee Dominickin kanssa ranta-talolle hakemaan Bridgetin tavaroita. Sillä aikaa sairaalassa Bridgetin supistukset alkavat uudelleen ja myös lapsivesi menee. Lääkäri sanoo että heillä ei ole muuta vaihtoehtoa kuin poistaa tikit kohdunsuulta ja antaa luonnon tehdä tehtävänsä... Bridget ei halua synnyttää koska on vielä liian aikaista. Felicia yrittää lohduttaa sisartaan. Synnytys etenee ja vauva syntyy, mutta Bridget on huolissaan koska ei kuule vauvan itkua. Lääkärit ympäröivät vauvan ja kun he lopettavat toimintansa, Bridget tajuaa mitä on tapahtunut. Bridget sanoo että haluaa nähdä tyttärensä. Massimo, Eric ja Thorne odottavat huolissaan odotussalissa ja kuulevat lopulta lääkäriltä mitä on tapahtunut. Nick saapuu ja huomaa Ericin kasvoilta että jotain on pielessä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Siis mikä johtaa siihen keskenmenoon? Yleensä näissä on saippuasarjoissa jotain ihme juttuja..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu