Linkitit jokin aika sitten nettisivulle, jossa Mary K. Baxter kertoi havainnoistaan Helvettiin tekemillään "sight-seeing"-retkillä. Uteliaisuuteni heräsi sen suhteen, mahtaisiko tiedossasi olla vastaavanlaisia sivuja, joissa joku kertoisi Taivas-vierailuistaan ja siellä näkemistään asioista. Olen kuullut väitettävän, että jopa hedelmöittynyt munasolu pääsee Taivaaseen syystä tai toisesta abortoiduttuaan. Olisi mielenkiintoista tietää, miten nekin siellä pärjäilevät ja aikaansa viettävät.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kun tarpeeksi elää.
Onneksi hedelmöittynyt munasolu sentään pääsee taivaaseen eikä joudu helvettiin, perisynnin turmelema kun on.
Perisynnin turmelema. Entäs jos munasolu on uskovaisen. Minäkö tyhmä nyt en ymmärrä.
Kalevi Helimäki kertoo pätkän tuossa linkin jossain vaiheessa, hän oli myös nähnyt abortoidut vauvat joita ikäänkuin tili liukuhihnalla ja enkelit pitivät heistä huolen. Tuossa sitä ei sanota.
Hedelmöittynyt munasolu joka abortoituu on taivaassa tallella. Sillä sellainen pieni alku ei ole mitään pahaa kenellekkään tehnyt, sillän senkaltainen on taivastenvaltakunta.
http://koti.japo.fi/~rlaukko/Aika.htm
Hedelmöittynyt munasolu joka abortoituu on taivaassa tallella.
Älä nyt viitsi puhua typeriä, ei meidän solumme minnekään taivaaseen mene! Mitä helvettiä joku SOLU sinne menee ja mitä se siellä tekee?
hedelmöittynyt munasolu tarkoittaa juuri sitä mitä siinä lukeekin, siittiö ja munasolu ovat kohdanneet toisensa. Ihan samalla tavalla kuin sinäkin sait alkusi. Ja jos se abortoituu jostain syystä, se on aina pieni ihmisen alkio. Jotta silleen, ja lapset ovat taivaan periviä. :)
ihminen kiroilee tietenkin siksi koska vituttaa.
Nyt selvisi, kuka on ostanut kaikki ne kirpputoreilla olevat RV:n ja Mellerin kustantamat satukirjat taivasmatkoista ja helvettimatkoista! Te uskotte houreisiin.
oikein liukuhihnalta. Mitäpä tuohon kommentoimaan? Selvähän se...
soluissa jotka jollain mikroskoopilla pystytään näkemään ole mitään sielua joka siirtyy lapsena henkimaailmaan elämään.
Tuntuu ettet edes pyri etsimään tietoa edes usk. asioista. Heittelet lonkalta vaan mitä sattuu tyyliin "munasolut menee taivaaseen koska taivas kuuluu lapsille", ilman että viitsisit tai osaisit asioita edes perustella.
mitä tänne kirjoitetaan, kun vastauksest ovat tuollaiset. munasolu joka on hedelmöittynyt ja se kuolee jossain vaiheessa, on ihmisen alkio. Ihmisen alkio on se sitten minkä ikäinen tahansa on 9 kuukauden päästä vauva. Hänessä on ihan varmasti elämä jo kun solut yhtyvät toisiinsa, ja siitä alkaa kehittymään pikkuhiljaa ihan oikean vauvan näköinen ihminen. Oletko koskaan nähnyt kuukauden ikäistä vauvaa äidin kohdusta kuvattuna. Jos sellaine abortoituu itsestään tai se abortoidaan hänessä on jo kaikki mistä syntyy ihminen.
ehkäisykierukkaa, siinähän abortoidaan sikiö.
sinne taivaaseen siirtyy?
ole elävä? Hännät ja kaikki. Ja Taivaassa hännän huiske?
teorioilla, koska kukaan meistä ei tiedä totuutta tuossa asiassa.
-tapio 522 avaus LIHA ja sieltä elvitys lihasta ja perisynnistä sekä lapsikasteesta Juhani Kuosmasen kirjoitus !!
ja täyttä asiaa, ja iso aaameeen myös mukaan! :)
Taivaassa nyt, kuuntele leppilammen laulu.