Liikaa elektroniikkaa (turhaakin)

Ja samantien vikojakin ja epäluotettavuutta.
8696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sama on havaittu. Mistäs ostat paremman, kun kaikki on pilattu samalla roskalla?

Äänestä

hinnasta päästään yhteisymmärrykseen

itse käännän kyllä turhien hiluvitkuttimien puuttumisen eduksi koska näitten osalta auto on selkeästi huolettomampi

-eli ajotietokonetta ei ole , on tosin longlife-järjestelmä joka tarkkailee itse auton huoltotarvetta , huoltotarpeet (läh. öljynvaihto) ovat ilmaantuneet ruudulle 39 000 - 46 000 kilometrin välein

-ilmastointia TIETENKÄÄN ei ole , sehän on täysin turha vekotin , suomessa on n. 15 hellepäivää keskimäärin ja itse ainakaan en noiden aikana pyri autossa matkustamaan , lisäksi vaatii kallista huoltoa ja vie polttoainetta enemmän

-vakionopeus säädin on TIETYSTI ja sähköllä kaikki ikkunat , 4kpl

-moottorin lämmitin löytyy sisähaaralla

-verhoilu huoletonta ja kestävää plyyshiä ja tumma sisusta muuten eli pysyy puhtaana

-metalliväri pinnassa ja farmarimallinen

-ei tietenkään aluvanteita , hö , uudehkot kesä ja talvirenkaat tietenkin peltivanteilla , ei tartte eri pultteja eri sarjoille/vararenkaalle pyöritellä/kantaa vararenkaan mukana

-TIETYSTI diesel ja TURBOLLA , kulutus maantieajossa n. 4.5 litraa

-ikää olis n. 5 vuotta ja reilut 200 000 HYVIN HYVIN HUOLETONTA kilometriä on kertynyt mittariin

-muutama kulutusosa on vaihdettu uuteen , esim jarrupalat jne

Viisaat autonostajat ymmärtävät hyvän ja nim.om. huolettoman auton päälle joka nyt olis kyseessä , fiksut arvanevat merkin ja mallinkin

vinkkinä sanotaan että tämä EI OLE se hieman isompi malli jossa on etupään tuenta ollut ongelmallinen

mut myynnissä on jos kiinnostusta herää

Äänestä
  • autolla ei tee yhtään mitään. Sen sijaan sähköikkunat yms. ovat kyllä turhaakin turhempia, tietysti jos sattuu olemaan jonkinlainen invalidi niin sitten voipi olla hyvät.

    Äänestä

  • ilmastointia... kirjoitti:

    autolla ei tee yhtään mitään. Sen sijaan sähköikkunat yms. ovat kyllä turhaakin turhempia, tietysti jos sattuu olemaan jonkinlainen invalidi niin sitten voipi olla hyvät.

    tarvi ikkunoita auki pyöritellä helteellä...

    Äänestä

  • ilamastoidussa kirjoitti:

    tarvi ikkunoita auki pyöritellä helteellä...

    ..ei tarvita autoissa. Vain kaupunkilaiset sellaisia käyttää.

    Äänestä

Suosittelen ajamaan vanhalla paskalla, jos nykyautot eivät miellytä. Tosin eipä sinun rahasi taida muuhun riittääkään kuin paalikelpoiseen Ladaan. Olen huomannut, että nykyautojen vioista valittavat eniten ne, joilla ei ole uuteen autoon edes varaa. Eli sinullakaan ongelmaa ei oikeasti ole, kun ajelet vielä vanhoilla kaasutinkoneilla, eikös vaan.

Äänestä
  • Oma autoni on kaksi vuotta vanha ja nyt jo on sähkövikoja ilmennyt.

    Äänestä

  • kiihdy kirjoitti:

    Oma autoni on kaksi vuotta vanha ja nyt jo on sähkövikoja ilmennyt.

    Auto auto auto auto auto Auto

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nykyautoissa kirjoitti:

Ja samantien vikojakin ja epäluotettavuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu