Siinäpä oli hieno sarja. Vähemmän sarjaa seuranneet saattaa pitää sitä tylsänä ja nössönä , mutta mä jäin ihan koukkuun.
Upeaa näyttelijäntyötä, ironista huumoria ja aina palapelin tavalla loksahtava onnellinen loppu.
Melkeimpä tällänen isompikin mies saattaa ihan herkistyä sunnuntai-iltapäivän päätteeksi tätä sarjaa seuraten.
Kyl ne enkut osaa.....
Upeaa näyttelijäntyötä, ironista huumoria ja aina palapelin tavalla loksahtava onnellinen loppu.
Melkeimpä tällänen isompikin mies saattaa ihan herkistyä sunnuntai-iltapäivän päätteeksi tätä sarjaa seuraten.
Kyl ne enkut osaa.....
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kyllä Brittein saarilla tehdään 1000x laadukkaampia sarjoja kuin Valloissa.Kaikenkarvaiset ystäväni on yksi ehdottomia suosikkejani,joka on katsottava joka lauantai ja sunnuntai.
Samaa mieltä edellisten kanssa!Itse tykkäsin katsella niitä jo lapsena. Nyt ne tulee uudestaan. Kuinkahan mones tuotantokausi on jo menossa?
Huomasin, että "Tristan" roolia näytellyt brittinäyttelijä esiintyy myös Kaukaiset Rannat nimisessä TV-sarjassa lauantaisin 1:llä. Hän näyttelee ihanasti!
näköinen! En ole seurannut "Kaukaiset rannat" sarjaa, mutta joskus käyn kanavalla ja olen jotain vähän nähnyt siitä sarjasta. En osannut yhdistää, kun Tristan on "Kaikenkarvaisissa" niin nuori.
Parasta sarjassa oli kun Siegfried aina vähän läksytti Tristania ;) Sellaista isoveljellistä nälvimistä ja viisautta
pitemmällä ajalla kun james tulee uutena taloon ja eikö ne näytä ett sillä on loppupuolella ja pari tenavaa...hyvin näkyy miten autot kehittyy,samoin muoti(vaatteet).Tohtorien talossakin näkyy hyvin ajan kehitys.kaasu-uuni,imuri,yms...
Eikös Siegfried joutunut sotaan jossain jaksossa,totta se oli nelkytluvun maailmansota?
Luonteista Tristan on hulivili,baarikärpänen ja
Sigge kulinaristi ja nautiskelija.James taitaa olla siltä väliltä.
myös minun lempisarjojani, muistan jo ensimmäiseltä kierrokselta lapsuudesta. On kuin tunti puhdasta ilmaa äksönhumpan lomassa, verkkaisaa elämänmenoa, komeita yorkshirelaismaisemia, selkeästi tulkittavia ihmisiä. Eläinrakkaallekin mukavaa katsottavaa, paitsi silloin, kun joku eläin kärsii tai kuolee.
Huomasitteko, että Jamesin vaimo vaihtui jossain välissä toiseksi?
Mr Bigginsit ja muut persoonalliset asiakkaat.
Hih hih,sekin Jamesin sylikoira...ja sen synttärit.Todella hienoa luonnekuvausta...yksi otos kertoo enempi kuin...
Joo,aivan huippusarja.Tosiaan mukavaa katsottavaa kaikenmaailman actionpoliisiroinan vastapainona.
Hyvin käsikirjoitettu,näytetelty jne...
Britit osaa kyllä tvsarjojen teon.Huumorista draamaan.
Luulen,että tällä hetkellä sarjassa eletään 50-lukua.
Ainakin muutama viikko sitten olleessa jaksossa vietettiin kuningatar Elisabetin kruunajaisia.
Ja sehän tapahtui joskus viiskyt-luvun alussa.
Joo, vissiin vuotta 1952.