Sudet asuvat jo Vantaalla !

eletty, kun susia liikkuu jo pääkaupunkiseudulla !

http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Susia nähtiin Vantaan Sotungissa/1135223305067?ref=rss
3194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Noin 10v sitten susi kävi keskellä päivää Tikkurilassa Keravanjoen jäällä juoksentelemassa. Siintä läheltltä alkaa Sipoon suuret salot.

Äänestä
  • Erona landepaukkuihin on se, että pk-seudulla asia ei pelota vaan ihmiset ovat päinvastoin innoissaan, jos vaikka saisi kuvan napattua (vrt. karhu kauniaisissa).

    Tosin Vantaalla asuu lähinnä somaleja ja maalta muuttaneita, mutta periaatteessa siis kuitenkin.

    Äänestä

stadin puistoihin, eiraan, bulevardille, pitkin rantoja ja karhuja myös. Voi kun olisi ihanaa elää luontoelukoiden kanssa harmoniassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jo on aikoihin kirjoitti:

eletty, kun susia liikkuu jo pääkaupunkiseudulla !

http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Susia nähtiin Vantaan Sotungissa/1135223305067?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu