Aika mielenkiintoista kun uusin bond elokuva on

Nykyajan taso

sitten sean connerin A luokan bond elokuvista tippunut sitten B luokan tasolle tai oikeastaan oikea luokka olisi jo c.

1

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • the Teenage zombie

      Mitä nyt tästä uudesta Bondista voi sanoa.miellyttää aivan liikaa kaikkia,nuoria naisia,sporttisia ihmisiä,vanhempia naisia,ilmeisesti siinä on jotain aikasemmista bondeista,Bondin stereotypiaa.Tähän homma mielestäni kyllä stoppaa!.sitten nämä uudet Bond ystävät,nykyajan ystävät jotka lähtevät vasta nyt katsomaan vanhoja Bondeja,heiltä viedään fiiliksiä tällä uusimmalla ja annetaan samalla väärää kuvaa vanhoista kunnon leffoista.Vie kivaswti uskottavuutta aikasemmalta.Vanhat ainoat oikeat ovat jopa pökkelyydessään ja kalkkuna arvoltaan erittäin uskottavalla tavalla viihdyttäviä.voihan sitä roskaa näinkin tehdä.Itse en pidä urheilu autoista ja bimbo naisista mutta? jotain käsittämötöntä rentoa fiilistä noihin on Bondeissa saatu.Bond kopioitahan on sitten kymmeniä ja lisää siihen päälle vielä kymmeniä.Löytyy:Tomb R,XXX Vin D,ynnä muuta kauheaa jäykkää skeidaa joissa ei ole edes tahatonta mahtavaa arvoa.Tämä uusi Bond mies sentään pystyy edes vähän huödyntämään ilmeitään,persoona sinänsä kohdalla.Joten ainakin vähän palauttaa nykyelokuvien uskottavuutta.Mikä on ihan suotavaan Vin Diesel''puunaaman'' jälkeen,jätkän naama on veistetty puusta,ilmeen eteen pitää pusertaa niin että melkein jotain ilmestyy housuihin.Annan **½ tähteä dieselille ja uusille bondeille vain sen takia että tyypit eivät vahingossakaan pääse legendojen tasolle.Mutta eihän kukaan leffa tyyppien mielestä osaa vaaatia mitään tasoa miltään,kaikki mikä pääsee telkkariin on jollakin tasolla heidän mielestään aina katselukelpoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      274
      3431
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1893
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      29
      1549
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1431
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      138
      1083
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1024
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      67
      983
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      87
      825
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      717
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      706
    Aihe