syön meliane pillereitä,aloitin viimekuussa muutaman kuukauden tauon jälkeen eli viime menkkojen alussa. nyt unohdin ottaa yhden pillerit ja peräpää vuotaa heti. ennen ei ollut näin, söin noin puoli vuotta ennen taukoa niitä ja unohdin muutaman kerran mutta eipä ollut tälläistä. menkkoihin pitäisi olla 2 viikkoa vielä aikaa eli olen syönyt n.2vk kyseisiä pillereitä, luuleeko mun maha nyt kenties että on tyhjennys vuodon aika. vuoto alkoi eilen kun unohdin toissapäivänä pillerin ottaa... tietoatietoatietoa???
kertokaa kertokaa
bombbonen:)
4197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tauon jälkeen totuttelua uuteen hormonitilanteeseen. Siitä se vuoto varmasti johtuu.
tyhjennysvuodon aika niin pidänkö sen nyt vai sitten 5 päivän päästä....
pillereiden ehkäisyteho pysyy tästä lähtien normaalina, pidä tauko vasta silloin, kun sen pitäisi tavallisestikin olla. Eli syö pilleriliuska loppuun (tiputteluvuodosta välittämättä) ja pidä sitten normaali tauko. Kehosi hakee tasapainoa ja siihen voi mennä parikin kuukautta.
tota vastausta mä etsiskelinkin... sen mä sain tietää että kropan kestää vähän aikaa tottua pillereihin, mulla kun se tauko oli jotain 4 kk niin siinä ajassa elimistö on varmaan jo viime kertsista pillerien syönneistä"toipunut" ja nyt sitten taas sama rumba.. :/ mutta kiitos kiitos kovasti!!!!!!!