Mitä mieltä ootte siitä, että menee flunssassa salille? Tässä on ollut pari päivää sellainen vähän nuhaisempi vaihe ja ottaa päähän kun ei kuintekaan viitti mennä salille aivastelemaan ja köhimään.
salille flunssassa?
punttaaja
3485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
joo ite tein sen virheen että menin salille..tais olla kuumetta ja nuhaa..silloin piti mulla oli selkä ja hauis ohjelmassa ja oli pakko puottaa painoja oli niin tukkoinen olo ja sittekun koitti vielä repiä niin paheni silmät punaisena ja muutenkin huimasi ym..en ite ainakaan enää mee flunssasena salille..ja taitaa olla myös loukkaantumis riski suurempi silloin..
olin eilen kurkku kipeenä salilla. siellä kun hengästy (tein maastavetoja) niin nyt on kurkku ihan paskana. eli ei kannata mennä jos yhtään on nuhaa tai jotain.
mä menin salille kun oli sellainen olo että oli vähän kipeä mutta ei sillai kunnolla,no seuraavana aamuna kuume nousi melkein 40 asteeseen ja sitä kesti viikon, en ole sen jälkeen mennyt salille muuten kun täysin terveenä, olen lisäksi kuullut juttuja että sairaana treenaaminen voi aiheuttaa sydänpussin tulehduksen joka on tosi vaarallinen.