Ei mene oikein hyvin nyt venäläismielisten maailmassa.
Myrkytys-ja muita murhahankkeita saadaan kuulla venäläisten kohdalla harva se päivä, eikä Suomikaan ole EU-hankkeissaan saanut mitään hyvää aikaan Venäjän kohdalla, päin vastoin.
Vuodattavatko vasurit nyt kuumia kyyneleitä Putinin puolesta? :))
Myrkytys-ja muita murhahankkeita saadaan kuulla venäläisten kohdalla harva se päivä, eikä Suomikaan ole EU-hankkeissaan saanut mitään hyvää aikaan Venäjän kohdalla, päin vastoin.
Vuodattavatko vasurit nyt kuumia kyyneleitä Putinin puolesta? :))
Vastaukset 15
Vanhimmat
eikä hävetä. Ei niillä ole sellaisia tunteita. Eikä sellaista ihmeellistä käsitettä kuin OIKEUDENMUKAISUUS. Siinä se ratkaiseva ero meihin länsimaalaisiin nähden on.
se veljespuolue putinin puolueelle täällä suomen puolella ennenkuin noita vasurihöpinöitäsi alat jollottamaan! ettei vaan olisi ollut kokoomus?
Myös Putinin hallinon kaatumista ja palaavan kommunistien ja sosialistien käsiin,sillä Putin on inhottava tyyppi joka on Jeltsinin kanssa yrittänyt päästä komminismista eroon.
Kommunismi pelastaisi kertaheitolla Venäjän ja toivottavasti ottaa nimekseen takaisin Neuvostoliitto joka ei epäilyttäisi yhtään ketä sitä hallitsee.
En ole koskaan oikeassa elämässä kohdannut yhtäkään ihmistä jonka mielestä Venäjä olisi oikeasti hyvä paikka...
Ja vaikka en sosialismista piittaa juuri ollenkaan, niin mielestäni vasemmistomielisten leimaaminen "Venäjä-faneiksi" nyt on vain tyhmää.
...on nyt vain sellaista että suuria muutoksia on ilmassa. Olematta yhtään sen enempää usan-, venäjän-, kiinan- kuin intianmielinenkään, niin näissa maissa ne suuret muutokset tulevat tapahtumaan.
USA:n valta-asema alkaa olla enää sen sotilaallisessa kyvyn varassa. Venäjä on saanut vihdoin luonnonvaransa omaan käyttöönsä, mutta pelkäänpä ettei niiden tuottoa käytetä sosiaalisten olojen parantamiseen, vaan varustautumiseen Yhdysvaltain suurvalta-aseman romahtamista ja sitä seuraavaa sotaa varten. Samoin olen jo pitkään kirjoittanut Kiinan armeijan varustautumisesta, mutta näille jutuille on lähinnä naurettu.
Mietipäs nyt ihan ilman itkuraivaria, mitä Putin olisi hyötynyt näistä murhista? Entä kuinka paljon vahinkoa ne aiheuttavat hänen toimilleen yksinkertaisen kansan mielissä? Ei oikein vaikuta järkevältä toiminnalta.
Toisaalta onhan Yhdysvallatkin hyötynyt kidutuksistaan, salaisista vankiloistaan ja Guantanamosta todella vähän siihen verrattuna, miten se on maailman silmissä menettänyt viimeisenkin uskottavuutensa länsimaisena demokratiana. Sitä taustaa vasten tietysti voi ajatella että venäläiset saattaisivat olla yhtä tyhmiä.
En halua kuulostaa ilmestyssatukirjamaiselta, mutta arvelen että tulevat vuodet tuovat suuria mullistuksia ja nykyinen status quo on kohta historiaa.
P.S. Etkö sinä Hitman voi käsittää että joku voi olla yhtä aikaa kriittinen sekä Yhdysvaltoja että Venäjää, ja äärimuslimeja ja Israelia kohtaan? Elätkö niin mustavalkoisessa "jos et ole meidän puolellamme, olet meitä vastaan" -maailmassa?
En tiedä pitäisikö tälläinen asia paljastaa.. no, ehkä jotkut sen näkevät joka tapauksessa.
Nimittäin sen mikä nimimerkille 'huvittunut' on tärkeää ja oleellista.
Näissä myrkytysjutuissa oleellista hänelle näyttäisi olevan se, että ne ovat tapahtuneet. Toisin sanoen tätä oletettujen 'venäläismielisten' ivaamisen iloa ei 'huvittunut ' olisi saanut kokea, ellei ihmistä/ihmisiä olisi myrkytetty. 'Huvittunut' saa ilonsa ihmisten myrkyttämisestä, eikä suinkaan siitä, että esimerkiksi Putin lopulta todettaisiin osattomaksi asiaan.
Näin ikävästi näyttäisi olevan asiat nimimerkki 'huvittunut' -kohdalla.
Mutta jotta maailma ei näyttäisi niin synkältä, on vieritettävä listaa alaspäin ja katsottava mitä nimimerkki 'Karin.a' kirjoittaa.
Kirjoituksesta ei käy ilmi vihamielisyys ketään kohtaan...Ei edes nimimerkkiä 'huvittunutta' kohtaan, vaikka voisi olettaa 'huvittuneen' halunneen osoittaa ivansa osaltaan myöskin nimimerkille 'Karin.a'
Hitman-1;n toinen, vaijennut persoona on puhunut.
Ei ollut Hitman!
Luin aikaisemmin Huvittuneen viestejä ja totesin, ettei hän todellakaan ollut Hitman.
Huvittunut heitti jatkuvasti vitsejä ja kevyttä herjaa, johon tyyliin Hitman ei sentään ole pahemmin syyllistynyt.
Se oli Hitman-1:n toinen persoona.
Höpö höpö!
Sinä se vain haet toisia persoonia ikään kuin yhdessä ei jo olisi tarpeeksi.
Netti on täynnä useammalla nikillä kirjoittavia inehmoisia, mutta vain joitakin mamiksia häiritsee se ajatus, että niin voi tapahtua.
Et kai ole mamis, kakkos Timo? Hehhheheeheeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!
En ole vastuussa muitten kirjoituksista.
Olen jo moneen kertaan vakuutellut ihailijoilleni, että kirjoitan vain tällä yhdellä rekisteröidyllä nimimerkilläni, joten en siis ole vastuussa toisten nimimerkkien viesteistä.
VAKUUTTELET, MUTTA VALEHTELET. Tiedät, että tiedän sen, mutta miksi jatkat valehtelua?
Miksi Suomi on pullollaan venäläisi? Onko se hyvä juttu? Kenen etu se on?
Ei ainakaan Suomen etu.
Missä on rikoksiin taipuvaisia venäläisiä, siellä ongelma!
Meille suomalaisille olisi suuri etu, jos täällä oleskelisi mahdollisimman vähän venäläisiä.
Nähtiinhän se jo Rimma Salosen tapauksessa!