Fortum ilmoitti tiistaina peruvansa suunnittelemansa hinnankorotukset. Samalle päivälle osui kauppa- ja teollisuusministeri Mauri "Peruukki" Pekkarisen (KEPU) koolle kutsuma energia-alan toimijoiden tapaaminen. Julkisuuteen näyttäytyi, kuin Pekkarinen olisi tapaamisen yhteydessä omistajaohjauksesta vastaavana ministerinä paimentanut Fortumin ruotuun ja perumaan hinnankorotukset.
Ainakaan tuolla tapaamisella ei ollut asian kanssa mitään tekemistä, sillä läsnä olleiden mukaan tilaisuudessa juotiin kahvia ja rupateltiin niitä-näitä, kunnes alkoi Pekkarisen tiedotustilaisuus.
Pelkkä mediatemppu siis. Tällaista se KEPUn politiikka. Teatteria ja pettämistä.
Mauri Pekkarisen Muppet-show
2
108
Vastaukset
- enää kellään
eleämä olla kovenpaa kuin känällä,kateudessa kierimistä.
- kateutta siinä..
Luin Hesarista Fortumin hallintoneuvoston vpj.
Rakel Hiltusen sanomana, että he eivät voi tehdä mitään.
Miksi niitä valtuuttomia neuvostoja pidetään, kun niistä ei ole muuta iloa edustajillekaan, kuin säännöllinen rahantulo jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611471IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3567833Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut872654Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?952185Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1402056Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61611- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521054Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26898MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782