ID naurettiin pellolle (video)

Tässä 8m40s videossa

http://youtube.com/watch?v=61hfTFZ9ST8

nähdään mahdollisesti uusi tuleva kuuluisa humoristisempi "Carl Sagan", jossa astrofyysikko ja New Yorkin bronx-kasvaatti ja New Yorkin planetaarion johtaja Neil deGrasse Tyson osaa itseiroinisoida(toisaalla) ja (tässä) panna ID:n oikeisiin puitteisiin.. huumorilla.

12

906

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yhtään ajatellu

      Että myös evoluutiolle olisi aika nauraa makeasti.
      Se tervehdyttää ja parantaa. Ihan niinkuin ylimielisyys häviäisi ja astunta muuttuu rennommaksi ja verikin pääsee paremmin virtaamaan aivoihin.

      Ja evoluutioteorian mukaisesti huumori alkaisi kehittyä ja kukkia.Mutta suurin osa sen teorian kannattajista rupeaa harrastamaan kaksimielisiä juttuja, joten se todistaa, että evoluutio on rappeuttava voima.

      • Evoluutiotodisteiden valossa asiaa tutkien tulee väkisinkin siihen tulokseen, että evolutionisteilla ei taida olla huumori herkässä.


      • Evoluutiolla voimallisimmin naureskellut ja luennoinut on kreationisti Kent Hovind, joka osti postimyynnistä tohtoriarvonsa ja istuu nyt pyttyä verorikoksistansa (joten kuka sai viimoset naurut ;D)


      • Mr.K.A.T.
        sydämmen.usko.pelastaa kirjoitti:

        Evoluutiotodisteiden valossa asiaa tutkien tulee väkisinkin siihen tulokseen, että evolutionisteilla ei taida olla huumori herkässä.

        Vai ei huumori herkässä ? Teidän herkkäuskoisuudella nauroimme taas kerran viime huhtikuussa kun Teikäläiset nielaisivat aprillipiloja mitä oli Scientific Americanissa.
        AiG:kin on nielaissut evolutionistien aprillipiloja tosi juttuina joten me tiedämme jos kenellä on pipot kirreellä.

        hehee :D


      • MrKAT kirjoitti:

        Evoluutiolla voimallisimmin naureskellut ja luennoinut on kreationisti Kent Hovind, joka osti postimyynnistä tohtoriarvonsa ja istuu nyt pyttyä verorikoksistansa (joten kuka sai viimoset naurut ;D)

        että edelleen evoluutiota vastustavat saavat kärsiä. Ei ole vieläkään kreationismin puolustajilla työpaikat ja vapaus turvatuna.

        Onneksi eivät venäläiset olleet tälläkertaa asialla. Hovind säteilisi maanalla...


      • "kehitystasolle"
        Mr.K.A.T. kirjoitti:

        Vai ei huumori herkässä ? Teidän herkkäuskoisuudella nauroimme taas kerran viime huhtikuussa kun Teikäläiset nielaisivat aprillipiloja mitä oli Scientific Americanissa.
        AiG:kin on nielaissut evolutionistien aprillipiloja tosi juttuina joten me tiedämme jos kenellä on pipot kirreellä.

        hehee :D

        - antaa jo säälittävän kuvan evolutionatsien "todistelun" TASOSTA; NÄINKÖ HEIKOISSA kantimissa se evomyytti on,että aikaa riittää lähinnä irvailuun.
        Korjaa nyt edes ne kielivammaiset lauseesi,tuota huonoa suomenkieltä on vähän tympeätä lukea. Onko tullut yksipuolisesti keskityttyä englantiin?


      • Eppu Eräreikä
        "kehitystasolle" kirjoitti:

        - antaa jo säälittävän kuvan evolutionatsien "todistelun" TASOSTA; NÄINKÖ HEIKOISSA kantimissa se evomyytti on,että aikaa riittää lähinnä irvailuun.
        Korjaa nyt edes ne kielivammaiset lauseesi,tuota huonoa suomenkieltä on vähän tympeätä lukea. Onko tullut yksipuolisesti keskityttyä englantiin?

        "antaa jo säälittävän kuvan evolutionatsien "todistelun" TASOSTA; NÄINKÖ HEIKOISSA kantimissa se evomyytti on,että aikaa riittää lähinnä irvailuun."

        Aloitusviestin ensimmäisessä vastineessakin oli puhe huumorista, eikä todistelusta, joten miksi aihetta olisi yhtäkkiä pitänyt vaihtaa? Mr. KAT:n linkkaamassa videossa puolestaan esitettiin ihan päteviä argumentteja älykästä suunnittelua vastaan. Olisihan esitelmästä voitu tehdä kuivakin, mutta silloin se ei välttämättä herättäisi yhä paljon mielenkiintoa. Esimerkki hupisysteemistä viemäröinnin keskellä oli yhtä aikaa sekä hauska että ajatuksia herättävä. Maailmankaikkeuden näennäinen bioystävällisyyskin sai kyytiä.


        "Korjaa nyt edes ne kielivammaiset lauseesi,tuota huonoa suomenkieltä on vähän tympeätä lukea."

        Oma tekstisi on paljon huonompaa suomen kieltä (kirjoitetaan erikseen) kuin Karin, mikä on aika säälittävää, koska yritit varmaan panostaa ulosantiisi väitteidesi ponneksi.


      • "kehitystasolle" kirjoitti:

        - antaa jo säälittävän kuvan evolutionatsien "todistelun" TASOSTA; NÄINKÖ HEIKOISSA kantimissa se evomyytti on,että aikaa riittää lähinnä irvailuun.
        Korjaa nyt edes ne kielivammaiset lauseesi,tuota huonoa suomenkieltä on vähän tympeätä lukea. Onko tullut yksipuolisesti keskityttyä englantiin?

        Mua ei haittaa yhtää jos joku väänthää murretta ja slangii vaekka sekasi

        Toiseksi: sie sorrat vammasia

        hyi sinnuu!


    • iideen

      ????????? Käsitteletkö olemattomia aiheita !?

    • kiihkoilija jota

      emme enää livenä joudu katselemaan.....

      • Katsojatoivomuksesta Carl Saganin COSMOS uusintaan..


    • latku

      Tällainen video vähentää omaa kunnioitustani tiedettä kohtaan. Einstein oli hyvä esimerkki tiedemiehestä, joka herätti kunnioitusta omalla korrektilla käytöksellään huolimatta ymmärsikö hänen teorioitaan vai ei.
      Videolla esiintyneet henkilöt eivät tee samaa vaikutusta. He vetävät tieteen alas häpeälliselle lapsellisen vitsailun tasolle.
      Aivan kuin tiede olisi valjastettu jonkin kuppikunnan sisäiseksi huviksi, jossa pilkataan hyvinkin vakavia asioita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      147
      1013
    2. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      112
      960
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      758
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      547
    5. 42
      519
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      491
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      463
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      427
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      411
    10. Ulla Appelsin: Sari Essayahin kohtelu vs Nasima

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012205897.html Mutta vaikuttaa siltä, että kun kyse on kristinuskosta, samat säännöt
      Maailman menoa
      157
      375
    Aihe