Oletetaan seuraavanlaista: Ostat ruokaa 150 K-Kaupasta kk ja ajattelet hankkivasi uuden kannettavan tietokoneen n.1000:lla. Katselet vaihto ehtoja ja päädyt esim. Kodin Anttilaan, kun luulet saavasi pisteitä 1150 kivat palkinto pisteet kuukausi ostosten ylittäessä taulukon alarajan 300. Mutta perus pisteitä palkintoja saakin vaan ruokakaupoista ja saat yhden 5 euron pistesetelin peruspisteistä... = entinen plussa keskittäjä.
Plussaa ostoksistasi..
7
516
Vastaukset
- vaihdappa
Kyllä me saamme S-ryhmässä pisteet Salesta, Siwasta, S-marketeista, Prismasta, ABC huoltoasemilta, silmälasiliikkeestä, ym. ym.
On erittäin paljon paikkoja joista saa pisteitä ja keräämme vuoden aikana hyvät joulurahat. käytämme aina ne kertyneet rahat vuoden lopussa. Tänä vuonna on kertynyt keskittämisen ansiosta 500€. Mielestäni ihan hyvä summa.- Pettynyt
Niinpä, sama kävi mielessä.. Vaihtoon vaan. Lähetin Plussa asiakaspalveluun kommenttia asiasta ja pyysin henkilökohtaista vastausta. Kohta on viikko mennyt ja mitään ei ole kuulunut.
- vaihdappa
Pettynyt kirjoitti:
Niinpä, sama kävi mielessä.. Vaihtoon vaan. Lähetin Plussa asiakaspalveluun kommenttia asiasta ja pyysin henkilökohtaista vastausta. Kohta on viikko mennyt ja mitään ei ole kuulunut.
Olen ollut K-ryhmässä töissä, mutta ei ole ollut koskaan plussakorttia. Mielikuvani on ollut se, että juuri noin kuten tapauksessasi on käynyt monille. Hieman on aina tuo plussakorttijuttu haiskahtanut pahalta. S-ryhmässä ei erotella tarjoustenkaan perusteella asiakkaita kuten K-ryhmässä. Kaikille on samat hinnat ja jos sitten omistaa s-etukortin niin saa pluspisteitä ja ihan samalla tavalla vaikka kyseessä olisi tarjoustavara.
Kuitenkin kaikille ihmisille on samat hinnat. On mielestäni älytöntä tuo, että plussakortilla tämä hinta ja ilman plussakorttia tuo hinta. TYPERINTÄ MITÄ TIEDÄN. KOMMUNISTIEN TOIMINTAA. MENKÖÖT VENÄJÄLLE. - juulia
Siwasta saa ykkösbonusta... ei s-bonusta!!!!
- ässäk
vuoden loppuun,eikös siinä ole vanhenemispäivämäärä. Paitsi tietysti jos on S-tili.
nimim. bonusta neljä euroa kuukaudessa. - voi säästää
ässäk kirjoitti:
vuoden loppuun,eikös siinä ole vanhenemispäivämäärä. Paitsi tietysti jos on S-tili.
nimim. bonusta neljä euroa kuukaudessa.Kyllä meillä ainakin on S-tilikortti se vihreä ja kaikista ostoksista kertyy bonusta ja sen voi nostaa sitten vaikka vuoden lopulla ja jos ei nosta niin jatkuu seuraavalle vuodelle tai seuraavalle. Ei se mihinkään vanhene.
- rontti
voi säästää kirjoitti:
Kyllä meillä ainakin on S-tilikortti se vihreä ja kaikista ostoksista kertyy bonusta ja sen voi nostaa sitten vaikka vuoden lopulla ja jos ei nosta niin jatkuu seuraavalle vuodelle tai seuraavalle. Ei se mihinkään vanhene.
Meirän firma kävi neuvottluja erään poonuskorttihomman kanssa. Koko lysti olisi tullut maksaamaan noin 5% liikevaihdosta, mikä olisi pitänyt hyvittää pääkallopaikalla. Tyhmempikin tajuaa, että silloin olisi pitänyt nostaa myyntihintoja. Toki se olisi varmaankin tuonut joitakin asiakkaita lisää, tai sitten ei. Kyseessä oli iso tunnettu ketju, jolla on jo muutenkin pirusti asiakkaita. Eli on Helvetin tyhmää kuvitella, että kukaan jakaisi ilmaiseksi rahaa pois.
Toki itsekin yritän keskittää, sillä nykyään kaikki kaupat kuuluvat johin helvetin järjestelmään. Omilla kulutustottumuksilla saan S-ryhmältä parhaiten rahaa takaisin. Johtuuko tämä siten siitä, että S-ryhmän paikoilla on sen verran kovemmat hinnat, että voivat maksaa hyvät hyvitykset. Kuten yllä sanoin, kukaan ei anna rahojaan pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182267Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612094Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2081469"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591464Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2301214Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971164Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089