Terve! Ajattelin kysellä teiltä seuraavaa.
Ford Mondeo -03 ajettu 50000 h.17900
Ford Focus -05 ajettu 35000 h.18900
Toyota Ave -03 ajettu 60000 h.19900
Oletko tehnyt kauppoja kyseisistä malleista ja millaisen hyvityksen sait näihin ja jos suorakauppa niin paljon pystyit tinkaamaan? Kiinnostaa koska suunnittelen ostavani jonkun näistä ja haluaisin tietoa paljonko nykyään on ilmaa hinnoissa. Nyt ei kiinnosta viat vaan realistinen ostohinta suoralla kaupalla.
tinkimägallup
5
1382
Vastaukset
- kalevi!
10-11 tonttua per kärry. Ei noista voi enempää maksaa. Myyn 4 tuntun voitolla.
- tojoford
En voi uskoa et näiden hinta ois liikkeeseen otettaessa niin vähän. Kyllä kai hyvitys liikkuu n.14-16000 välissä. Vai onko kokemusta?
- ---------------------
tojoford kirjoitti:
En voi uskoa et näiden hinta ois liikkeeseen otettaessa niin vähän. Kyllä kai hyvitys liikkuu n.14-16000 välissä. Vai onko kokemusta?
Kyllä näiden kaikkien hyvityshinta on max,13000€
- vähän välii ostamassa uutta
--------------------- kirjoitti:
Kyllä näiden kaikkien hyvityshinta on max,13000€
eiköhän noissa ole joku parin max. kolmen tonnin kate liikkeellä. sellaista tuntuu nykyään olevan kun itse on autonsa liikkeeseen myynyt.
- Oikea ostaja
kuinka paljon jonkun toisen vaihdokista hyvitettiin tai mitä joku "oikeasti" maksoi? Itse teen kaupat autosta, joka on minulle sopivin ja hinta minulle OK. Auto tai hinta voi olla muille väärä/kallis/halpa mutta se ei minua kiinnosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3696672Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483906Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava321472Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard311235Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2091111- 981091
Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue18966- 52940
- 56896
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v9867