illasta ja muiskis :=)))
Hyvät ystävät. En aikonut enää huuhaalle kirjoittaa, mutta eilisen illan jälkeen sukkapuikot saa jäädä vielä toistaiseksi lankakoriin.
Kerron teille yhden tarinan, ja tää tarina on tosi :=))
Eilen olin pikkujoulussa, ja näin komeen miehen johon silmäni heti takertuivat. Aikamme siinä silmäpeliä pidettiin ja mies tuli hakeen tanssimaan.
No siinä ilta tanssittiin ja juteltiin, niin kesken yhden tanssin mies sanoi, että hänellä tulee minusta mieleen eräältä keskustelupalstalta yxtypy punaisine hiuksineen.
Seisahduin kuin patsas paikalleni kesken tanssin.
Hän, et mikä nyt tuli. Mä siihen, että olen palstalla yxtypy.
Ei meinannut uskoa, mut siinä kun juttua jatkettiin hän kertoi olevansa Otso huuhaalta.
Että ihmeitä voi ystäväiseni tapahtua, ja vielä tällekin ikää :=)))
Voin kertoa likat, että mies on ihana, komee ja saman huumorin omaava, kun itse olen.
Otso jos luet tään, niin jäin sulle taksikyydistä velkaa. Jos annat tilinumerosi tänne, niin maksan sen. Jos taas haluat maksun joskus jollain muuta muotoa, niin onnistuu sekin :=))))
Tuli juotua aika monta kossucolaa, etten ole selvä vieläkään, mutta kaikki oli sen arvoista :=))
Ps. Otso on sitten minun, joten muut akat pitäkää näppinne erossa :=)))
Hyvät ystävät. En aikonut enää huuhaalle kirjoittaa, mutta eilisen illan jälkeen sukkapuikot saa jäädä vielä toistaiseksi lankakoriin.
Kerron teille yhden tarinan, ja tää tarina on tosi :=))
Eilen olin pikkujoulussa, ja näin komeen miehen johon silmäni heti takertuivat. Aikamme siinä silmäpeliä pidettiin ja mies tuli hakeen tanssimaan.
No siinä ilta tanssittiin ja juteltiin, niin kesken yhden tanssin mies sanoi, että hänellä tulee minusta mieleen eräältä keskustelupalstalta yxtypy punaisine hiuksineen.
Seisahduin kuin patsas paikalleni kesken tanssin.
Hän, et mikä nyt tuli. Mä siihen, että olen palstalla yxtypy.
Ei meinannut uskoa, mut siinä kun juttua jatkettiin hän kertoi olevansa Otso huuhaalta.
Että ihmeitä voi ystäväiseni tapahtua, ja vielä tällekin ikää :=)))
Voin kertoa likat, että mies on ihana, komee ja saman huumorin omaava, kun itse olen.
Otso jos luet tään, niin jäin sulle taksikyydistä velkaa. Jos annat tilinumerosi tänne, niin maksan sen. Jos taas haluat maksun joskus jollain muuta muotoa, niin onnistuu sekin :=))))
Tuli juotua aika monta kossucolaa, etten ole selvä vieläkään, mutta kaikki oli sen arvoista :=))
Ps. Otso on sitten minun, joten muut akat pitäkää näppinne erossa :=)))
Vastaukset 39
Vanhimmat
sitä joillaki taas pukannu tuurintynkää...
tiäräkkään, mitä huuhaan komein kolli sano mulle eilen! Jotensaki näin, että mä oon kaunein nainen huuhaalla, IKINÄ!!! Revi siitä;)
ollaan Otson kanssa jutusteltu usein täällä palstalla ja olen pitänyt hänen kirjoituksistaan. Tiesin hänen olevan jostain Oulun läheltä, mutta varsinaista asuinpaikkaa en tiennyt :=)))
En tiedä a-v. Mitähän tästä syntyy vielä. Ihan alkoi pelottamaan... Muutama suudelma siinä vaihdettiin, ja Otso oli vielä tosi ihana suutelemaan :=)))
eihän tuolla sun galleriassa ole kuin kysymysmerkki. Jahas... nyt arvaan. Sää suunnittelet sinne uutta vielä parenpaa kuvaa, jos kolli on sua kehunut :=)))
Otso sanoi, et mun ei kannata laittaa galleriaan lainkaan kuvaani, et saa pitää mut ihan itsellään :=)))
Ps. on se kollipoikakin muuten ihan kivan näköinen mies, vaikka en sen kuvaa oo nähnytkään. Minulla vaan sellanen tunne :=)))
tallentanu mun kuvan johki kansioon, ennenku poistin sen;)
Kyllä se kolli ainaki omien sanojensa mukaan on hyvinki komia, ylikomia sanoo olevansa...
nyt taitaa Typyllä olla menoa kun jo suutelitteki..:))onko se Otso muuten tumma vai vaalee..?:)
ja komee..
Arvaas vaan kenen näköinen? Sen Eastwoodin silloin nuorenpana :=)))
Meinas viedä jalat alta..
Muuten..tanssiessani vien yleensä miehiä, mutta tätä miestä ei pystynyt viemään.
Noh... ihan pienet suutelmat vaihdettiin näin alkuun :=)))
Otso on jo kihloissa. joten näpit irti, ok? Pistä ilmoitus lehteen tai nettiin jos etsit itsellesi jotain hauskaa kun sinusta ei ole nähtävästi kuin onnellisesti parisuhteessa olevien ihmisten suhteiden rikkominen, tai yrittäminen ainakin. Sääliksi käy yksinäisiä ja epätoivoisia sinkkuja.
että Typy olis yksinäinen ja epätoivoinen sinkku?! Haahaahaaaaa;)))
siellä paasaamaan, tai tulee tappelus :=))
Sitäpaitsi... Otso on naimisissa, eikä kihloissa.
Minäkin olen, joten samalla lähtöviivalla ollaan :=)))
Voipi käydä nyt tään rakkaustarinan myötä, et erotaan ja mennään yhteen :=))
Sinkut vaviskoon kun tää typy jyrää :=)))
muistat, mistä alkaa mun metsästysmaat...;)))
kun tulit takas.
Tairan ottaa mallia ja laittaa kans jyrälle töitä.
Mutta sun Otsos on turvassa.
maat on sen verran mun maita kauenpana :=)))
Olishan se karmeeta, jos ihan samat metsästysmaat olis.. Revittäis toisiltamme hiukset päästä :=)))
Mää ajattelin, että silimät;)))
oli pakko palata eilisen jälkeen. Tänä aamuna katsoin puoleksi kudottua sukkaa ja viskasin sen lankakoriin. Huomasin illalla että vois mulle vielä olla muutakin käyttöä :=))))
Otso on turvassa nyt kotona oman vaimonsa kainalossa, mutta luulisin et ei kovin kauaa :=))))
Kyllä kannattaa jyrätä Hiltu vielä meidänkin...
Ei muuta kun uuden "Otson" hakuun sinäkin :=))))
kunnon tärinää ja lujasti.
Siis takuulla on meille käyttöö,meinaan kunnon kypsä nainen se tietää jus parhaat keinot saada mieheltä jalat hyytelöks ja silimät ainaskin ...seisoon päässä
Poistun hetkeks mut palaan kyllä.
tietty kans, kuten pohojalaaseen tapaan kuuluu :=)))
Mulla on kyllä se pukkokin aina vyöllä, jos sillekin käyttöö tulis. Eilen illalla se on kyllä mun pikkulaukussa :=)))
jo vähän hyytyä tässä välissä, mutta onneks noi pikkujoulut sai mun toisiin aatoksiin.
Kiikkustuoli saa vielä jäädä ainakin kymmeneks vuodeks :=))
Kyllä siellä aika monella miehellä seisoi silmät päässä. Oli sellainen lasinen katse jostain syystä.
Omat silmät ei seisoneet, vaikka 10 kossucolaa vetäsin... Pieni tärinä on kylläkin nyt käsissä :=)))
Ollaan me hiltu vaan aikamoisia naisia... siis me kypsän iän saavuttaneet :=))
myöntää Hilda, et olet oikeessa...kyl "oikee" nainen saa mieheltä seisoon...siis silmätkin.
senverran karmeen näkönen ettei ole vaaraa sillärintamlla.no onneks suunsoitto ei ole lailla kielletty!!!
varmaankin luit..karmeen näkönen minäkin...ihan Eastwoodin...Huom!Eastwoodin nuorena!
Oletko se edes sinä,joka tuota kirjoittaa?? Taitaa olla pikkujoulut sekoittaneet sun pääsi nyt ;))
Vaikka mukava mieshän se Otso varmaankin on :)
Pelkästäänkö vain "mukava"..Tietäisitpä vain...Oli
sikohan tullut vähän itsetuntoon vahvistusta.. En kyllä katso peiliin tänään.
oon vieläkin... Pitäis mennä melkein parit kaltsut hakeen ennen krapula pukkaa päälle :=)))
Eihän ne pikkujoulut mun päätä sekoittanut, vaan toi Eastwood :=)))
olla,jotenkin nyt ei tunnu typyn kirjoituksilta nää,tai sit minulla itselläni on apea mielen ala :(
Mut ihanaa,kun sinulla on ollut hauskaa :))
kirjotukset olekaan mun tapaisiani, mutta mä oon viikon aikana muuttunut, kun oon huuhaalta ollut pois :=))) Ja... muuttunut siis parenpaan suuntaan, ja paljon fiksummaks kuten huomaat :=))
Kyllä se SY on niin, et apean mielialan jälkeen koittaa yleensä kukoistava mieliala(kuten mulla nyt) Sitä laidasta laitaan elämistähän tää vaan :=))
Tein eilen sinuun sijoituksia: Ne lukemattomat kossupaukut, jotka tyhjensit kertasiemauksella sekä lopuksi vielä se 30 eur kotimatkaasi jonka välttämättä halusit tehdä ilman minua (voi harmitusta)... Mitä sain vastinetta??? Ja haluaisit vielä tilinumeronikin?
Typy...olet oikea syöjätär!!!Älä vain laita kuvaasi galleriaan....säästä meitä miehiä ja naisiakin, jotka kateudesta siirtyisivät toisille palstoille...Oletko muuten osallistunut missikisoihin??Jäi eilen kysymättä..
Ilta oli ihana..kiitos sinun...loppui kyllä hieman kesken ja nolosti kun jouduin kantamaan sinut taksiin...no ei ihme niiden kossucolien jälkeen.
Noiden kirjoittamiesi kehujen jälkeen ...pidä se 30 eur...oli ilta/kehut enemmänkin arvoisia...
Hm. Hitaat hevoset ja nopeat naisethan ne pitää miehen virkeänä!!
sinä siis heräsit jo :=))
Muuten... ei se kotimatka maksanutkaan kun 15 euroo :=))
Etkö muista kun huusin taksirivissä onko muita samaan paikkaa menijöitä, niin se yks mies juoksi taksiin.. noh.. istui kyllä takapenkille, etten muuta kontaktia häneen ehtinyt niin lyhyellä matkalla ottaa :=))
Muuten.... saat olla varma, et sijoituksellesi saat hyvän vastikkeen. Pelkäsin jo että tilinnumerosi laitat :=))
Ai.. missikisoihin? Olen ollut yhteydessä tv kolmosen ohjelmapäällikköön useat kerrat. Suunnitteilla olis alkaa pitämään jokavuotisia seniori missikilpailuja, että pääsisin näyttämään uhkeat muotoni ihan televisioon.
Ei ollut nuorenpana rohkeutta niihin kilpailuihin ottaa osaa. Nyt uskaltaisin jo :=))))
En laita kuvaani. Sehän sovittiin eilen. Etkä laita sinäkään Eastwoodini :=))))
muuten kirjoitat 50 palstoille....Oletkos edes 30 vuotta täyttänyt? Hittolainen..toisen miehen otit taksijonosta ja minä ressukka ku panostin niin sinuun?
tuota... no... joskus täytyy käydä moikkaamassa vähän varttuneempaakin joukkoa. Noi viiskymppiset tykkää kun joku nuorenpi nainen käy siellä heitä väliin jututtamassa :=)))
Mun on nyt pakko kertoo sulle yks juttu. Valehtelin sulle eilen vähän ikäni. Mä ole jo 45, mutta minkäs voi kun on niin nuoren näköinen :=(((
Hei... en vilkaisuutkaan siihen mieheen, joka tuli siihen taksiin... kun se taksikuski oli paljon komeempi ja nuorempi. Autoin matkalla taksikuskia sen verran, et vaihdoin aina oikean vaihteen päälle :=))))
tykkäskö se,saiks aina oikeen vaihteen päälle.
meinaan herätti mielikuvitusken.
Silläkö se auton liike olikin niin nykivää siinä lähdössä? Siis kahdenkymmenen vuoden päästäkö olet 45? Siinä taksissa oli muuten automaattivaihteet? Miten sä siitä vaihteita vaihtelit?
tykkäs. Ainakin sillä oli niin mairee hymy päällä koko matkan ajan :=))
Kyllä se kehu, että oon hyvä käyttämään vaihdekeppiä, mutta sitä en tajunnut, kun itse ajan autolla moottoritiellä koko ajan viitosvaihteella,(sanon itse tätä vaihdetta loikkariksi)niin se pyysi jatkuvasti vaihdetta vaihtamaan...... olin aivan ymmälläni, mut jos sen autossa oli joku erikoisvaihteisto :=))
oliko siinä automaattivaihteet...
No helekutti.. taispa kuski kusettaa mua pahemman kerran :=(((
Mutta kyllä siinä joku kova tanko oli kun väliin kokeilin... En usko sua...en nyt niin huppelissa ollut että olisin vaihdetangon sekoittanut johonkin muuhun tankoon.
Vieläkin vähän huono omatunto tuon ikäkysymyksen takia... olen nimittäin 47, mutta eihän haittaa mitään. Olen sua vuoden vaan vanhempi :=)))
tyyppejä jokka tykkää et ajetaan kanny kepillä kokoajan.Ihan vaan varoik jos sattus tartteen.
Siitä on kivä sit nykästä.
tulen etsiin sut käsiini ja perimään velkani..jos kerran taksarikin...ja minä jäin kuin nalli kalliolle kaikista sijoituksistani huolimatta.
Valmistaudu Otson tuloon!
mitään sen taksarin kans. Yritin vaan tehä sua vähän musuks :=)))
Otso hei... paas sitten heti laittain huomenna ne avioeropaperit kuntoon. Mä haen huomenna kans eropaperikaavakkeet. Jätät sen akkas, niin mä jätän tuon ukkoni.
Kait sä tajuat nyt, ettei meillä muuta vaihtoehtoo ole, kuin erota entisistä. Ollaanhan niin rajusti rakastuttu toisiimme *kaataa krapulakaljaa lasiin* :=))))
kysyä heti, kun astuu taksiin, onko siinä automaattivaihteet. Muullaiseen autoon en suostu enää menemään.. Mulla käsi vieläkin kipee :=((
mitä yksin vuoropuhelua.