Evlut papeista ammatti tappajia

Koulutuksella

Se että Suomen evlut Kristin uskonnon suuntauksen palka paimen papisto ei tartu aseisiin on eriarvoista muihin uskon suuntiin nähden. Niin naiset kuin miehes papisto tässä Kristinuskon suuntauksessa olisi saatava pakolliseen varusmies palveluun jos he haluavat olla laumansa esikuvia Herrasta Jeesuksesta Kristuksesta.

Se että yksikään pappi joka tarttuu aseseen kodin, uskon tai isänmaan puolesta ei kirkasta silloin Herraa Jeesusta Kristusta. Ja pappi tarttumalla aseeseen toimii täten vastoin Raamatun opetusta uudenliiton aikana.

Se että kuin hyvin jokainen uskova omalla kohdallaan jaksaa kilvoitella täällä Kristittyjä vainoavassa EU:ssa siitä en tiedä, toivon kaikille ja pyydän Herralta Jeesukselta Krisutkselta voimia jaksaa. Tämä jumalaton EU yhteiskunta joka antaa ketuille pesät ja luolat, mutta on unohtanut Kristilliset juurensa. Eihän edes ekumeenisessa järjestelmässä paavi tartu/tarttunut aseisiin niin miksi lampaitten pitäisi?

EU! MIKSI VAINOAT KRISTINUSKOISIA JA HEIDÄN USKOAAN!?

EU:n perutuslaki sanoo että kaikilla on uskonnon ja omantunnon vapaus !

II-81 ARTIKLA
Syrjintäkielto
(palkka paimenet ovat EU:n lain alla, ja myös pakotetut varusmies palveluun niin naiset kuin miehetkin)

II-82 ARTIKLA
Kultuurinen, uskonnollinen ja kielellinen monimuotoisuus
- Unioni kunnioittaa kultuurista, uskonnollista ja kielellistä monimuotoisuutta.
(rikkooko EU toimillaan omia säädöksiään?)



Ministeriö selvittää Jehovan todistajien asevelvollisuutta
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=100506


Tässä ei olisi mitään uutta koska Suomen sotien aikana evlut vapaamuurari palkka paimen papisto vältti aseellisen palvelun ja rintamalle menon, muta ne evlut kristinuskon suuntauksen seurakunta jäsenet jotka pakeni ja pelkäsi he teloitettiin.
Nämä villaa ei lammasta rakastavat "paimenet"
välttivät teloitukset vaikka heidän olisi pitänyt olla esikuvia Herrasta Jeesuksesta Kristuksesta.

Useammat Suomen nykyiset lain säätäjät jotka tekee päätöksiä ei itse joudu tai koe sitä mitä on olla kriisipesäkkeissä, heillä on jo nyt taloudelliet ja muut perus toimeen tuloon tarvittavat asiat kunnossa.

He tarvitsee vain ihmismassoja suku polvesta sukupolven tyydyttämään heidän ja perheittensä vallan ja ahneuden tarpeitaan, jotka ovat synniksi luettu Raamatussa kuten esim, varastaminen.

4

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stolle

      pyydä rukoilemalla apua siltä jumalaltasi tuohon käsittämättömän huonoon kirjoitus taitoosi jos olet syntinen etkä saa sieltä apua niin jumalauta mene johonkin ilta kouluun jossa joku ammatti tappaja pappi opettaa sinulle kirjoittamisen alkeet tai jos et sittenkään opi niin mene itse armeijaan tappajaksi sen Evlut papin sijasta ja sitten itse Perkeleen välineillä muutat EU:n perustuslain sinulle sopivaksi äh ja plöts

      • Koulutuksella

      • stolle
        Koulutuksella kirjoitti:

        Toivon!

        Jeesus sovitti syntini Golkatan keskimmäisellä ristillä.

        Jumala rakastaa kaikkia luotujaa, olet Jumalan luotu mutta oletko Jumalan lapsi? Lue Jumalan rakkudesta sinua kohtaan.

        http://fathersloveletter.com/Finnish/
        http://fathersloveletter.com/fllpreviewlarge.html
        http://fathersloveletter.com/flllanguages.html



        Kaikkea hyvää ja siunausta, varjellusta sinulle ja perhekunnallesi

        Herran Jeesuksen Kristuksen nimessä

        Sinä olla syntinen.

        Sinä mennä hell-vettiin.

        Sinä olla misbeliever.

        Sinä kirjoittaa vain in English.

        Rukoile tämän palstan kommareitten puolesta, että he saisivat tasa-arvoisen kohtelun sitten siellä helvetissä teloituksen jälkeen.


      • Koulutuksella
        stolle kirjoitti:

        Sinä olla syntinen.

        Sinä mennä hell-vettiin.

        Sinä olla misbeliever.

        Sinä kirjoittaa vain in English.

        Rukoile tämän palstan kommareitten puolesta, että he saisivat tasa-arvoisen kohtelun sitten siellä helvetissä teloituksen jälkeen.

        Mä olen Armahdettu jo

        Pelastus on yksin uskosta, armosta, Jeesuksen tähden jotta ketään ei kerskaisi.

        Olet Jumalan luoma ja Jeesus rakastaa sinua koita nyt ymmärtää!
        http://fathersloveletter.com/fllpreviewfinnish.htm
        http://fathersloveletter.com/flllanguages.html

        Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut että antoi ainut syntyisen Poikansa ettei yksikään joka häneen uskoo hukkuisi vaan saisi iankaikisen elämän.

        Ei Jumala lähettänyt ainut syntyistä Poikaansa tuomitsemaan maailmaa, vaan sen tähden että maailma hänen kauttansa pelastuisi. - joh.3:16-17

        Ei Jeesus jaa kunniaansa oikeistolle, keskustalle, vasemmistolle, paaville, lutterille, mannerheimille, lääkärille, tuomarille, poliisille, duunarille... sulle tai mulle.

        Jumalan tahto on että...
        heikoista , sairaista, "oudoista", väliinputoojista pidetään huolta. Ikään, sukuun, sukupuoleen, rotuun, uskontoon, aateeseen, tai muihin seikkoihin katsomatta.

        Koitahan pärjäillä kaikkea hyvää sinulle

        Herran Jeesuksen Kristuksen nimeen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe