Evlut papeista ammatti tappajia

Koulutuksella

Se että Suomen evlut Kristin uskonnon suuntauksen palka paimen papisto ei tartu aseisiin on eriarvoista muihin uskon suuntiin nähden. Niin naiset kuin miehes papisto tässä Kristinuskon suuntauksessa olisi saatava pakolliseen varusmies palveluun jos he haluavat olla laumansa esikuvia Herrasta Jeesuksesta Kristuksesta.

Se että yksikään pappi joka tarttuu aseseen kodin, uskon tai isänmaan puolesta ei kirkasta silloin Herraa Jeesusta Kristusta. Ja pappi tarttumalla aseeseen toimii täten vastoin Raamatun opetusta uudenliiton aikana.

Se että kuin hyvin jokainen uskova omalla kohdallaan jaksaa kilvoitella täällä Kristittyjä vainoavassa EU:ssa siitä en tiedä, toivon kaikille ja pyydän Herralta Jeesukselta Krisutkselta voimia jaksaa. Tämä jumalaton EU yhteiskunta joka antaa ketuille pesät ja luolat, mutta on unohtanut Kristilliset juurensa. Eihän edes ekumeenisessa järjestelmässä paavi tartu/tarttunut aseisiin niin miksi lampaitten pitäisi?

EU! MIKSI VAINOAT KRISTINUSKOISIA JA HEIDÄN USKOAAN!?

EU:n perutuslaki sanoo että kaikilla on uskonnon ja omantunnon vapaus !

II-81 ARTIKLA
Syrjintäkielto
(palkka paimenet ovat EU:n lain alla, ja myös pakotetut varusmies palveluun niin naiset kuin miehetkin)

II-82 ARTIKLA
Kultuurinen, uskonnollinen ja kielellinen monimuotoisuus
- Unioni kunnioittaa kultuurista, uskonnollista ja kielellistä monimuotoisuutta.
(rikkooko EU toimillaan omia säädöksiään?)



Ministeriö selvittää Jehovan todistajien asevelvollisuutta
http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=100506


Tässä ei olisi mitään uutta koska Suomen sotien aikana evlut vapaamuurari palkka paimen papisto vältti aseellisen palvelun ja rintamalle menon, muta ne evlut kristinuskon suuntauksen seurakunta jäsenet jotka pakeni ja pelkäsi he teloitettiin.
Nämä villaa ei lammasta rakastavat "paimenet"
välttivät teloitukset vaikka heidän olisi pitänyt olla esikuvia Herrasta Jeesuksesta Kristuksesta.

Useammat Suomen nykyiset lain säätäjät jotka tekee päätöksiä ei itse joudu tai koe sitä mitä on olla kriisipesäkkeissä, heillä on jo nyt taloudelliet ja muut perus toimeen tuloon tarvittavat asiat kunnossa.

He tarvitsee vain ihmismassoja suku polvesta sukupolven tyydyttämään heidän ja perheittensä vallan ja ahneuden tarpeitaan, jotka ovat synniksi luettu Raamatussa kuten esim, varastaminen.

4

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stolle

      pyydä rukoilemalla apua siltä jumalaltasi tuohon käsittämättömän huonoon kirjoitus taitoosi jos olet syntinen etkä saa sieltä apua niin jumalauta mene johonkin ilta kouluun jossa joku ammatti tappaja pappi opettaa sinulle kirjoittamisen alkeet tai jos et sittenkään opi niin mene itse armeijaan tappajaksi sen Evlut papin sijasta ja sitten itse Perkeleen välineillä muutat EU:n perustuslain sinulle sopivaksi äh ja plöts

      • Koulutuksella

      • stolle
        Koulutuksella kirjoitti:

        Toivon!

        Jeesus sovitti syntini Golkatan keskimmäisellä ristillä.

        Jumala rakastaa kaikkia luotujaa, olet Jumalan luotu mutta oletko Jumalan lapsi? Lue Jumalan rakkudesta sinua kohtaan.

        http://fathersloveletter.com/Finnish/
        http://fathersloveletter.com/fllpreviewlarge.html
        http://fathersloveletter.com/flllanguages.html



        Kaikkea hyvää ja siunausta, varjellusta sinulle ja perhekunnallesi

        Herran Jeesuksen Kristuksen nimessä

        Sinä olla syntinen.

        Sinä mennä hell-vettiin.

        Sinä olla misbeliever.

        Sinä kirjoittaa vain in English.

        Rukoile tämän palstan kommareitten puolesta, että he saisivat tasa-arvoisen kohtelun sitten siellä helvetissä teloituksen jälkeen.


      • Koulutuksella
        stolle kirjoitti:

        Sinä olla syntinen.

        Sinä mennä hell-vettiin.

        Sinä olla misbeliever.

        Sinä kirjoittaa vain in English.

        Rukoile tämän palstan kommareitten puolesta, että he saisivat tasa-arvoisen kohtelun sitten siellä helvetissä teloituksen jälkeen.

        Mä olen Armahdettu jo

        Pelastus on yksin uskosta, armosta, Jeesuksen tähden jotta ketään ei kerskaisi.

        Olet Jumalan luoma ja Jeesus rakastaa sinua koita nyt ymmärtää!
        http://fathersloveletter.com/fllpreviewfinnish.htm
        http://fathersloveletter.com/flllanguages.html

        Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut että antoi ainut syntyisen Poikansa ettei yksikään joka häneen uskoo hukkuisi vaan saisi iankaikisen elämän.

        Ei Jumala lähettänyt ainut syntyistä Poikaansa tuomitsemaan maailmaa, vaan sen tähden että maailma hänen kauttansa pelastuisi. - joh.3:16-17

        Ei Jeesus jaa kunniaansa oikeistolle, keskustalle, vasemmistolle, paaville, lutterille, mannerheimille, lääkärille, tuomarille, poliisille, duunarille... sulle tai mulle.

        Jumalan tahto on että...
        heikoista , sairaista, "oudoista", väliinputoojista pidetään huolta. Ikään, sukuun, sukupuoleen, rotuun, uskontoon, aateeseen, tai muihin seikkoihin katsomatta.

        Koitahan pärjäillä kaikkea hyvää sinulle

        Herran Jeesuksen Kristuksen nimeen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2013
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1707
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1557
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1190
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      76
      1172
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1140
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      1027
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      997
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      946
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      927
    Aihe