Tukisukkien pukeminen

Olisiko kellään hyviä vinkkejä, miten tukisukat on kätevin pukea ja riisua?
41503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pukeminen tapahtuu mukavasti sen silkkipaperipussin avulla.

Riisuminen taas tapahtuu, kuin mateen nylkeminen, eli yläreunasta kiini ja vedetään alaspäin!

Äänestä

Kumikäsineet pitää olla kädessä, mielellään sellaiset ohuet. Ja kun aloitetaan, niin sukka on nurjapuoli esillä.

Äänestä
  • Minun mielestä nopimmin saa tukisukat reilusti vain vetämällä paikoilleen. Muovihanskojen kanssa mulla meni heti kättelyssä hermot ja joka aamu olisin myöhästynyt töistä jos niillä olisi ruvennut nysväämään. olen käyttänyt jo sukkia 3 kk reikiä en ole sukkiin saannut.

    Äänestä

niin, että jalat ovat ylhäällä, jolloin nesteet eivät vielä turvota kinttuja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keltanokka kirjoitti:

Olisiko kellään hyviä vinkkejä, miten tukisukat on kätevin pukea ja riisua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu