Minne saan palauttaa

sotilaspassini?

Huomenna ratifioitavan EU:n perustuslain myötä, katson oikeudekseni ja velvollisuudekseni palauttaa sotilaspassini ja tuntolevyni. Mihin sen voi osoittaa? Kiitos tästä kaikesta kuuluu tietysti teille kaikille, jotka vuodesta toiseen olette näitä maanpettureita: SDP:ta, KOKOOMUS:ta ja KEPU:leita äänestäneet tuonne Suomen valtiojohtoon. Kiitos siitä teille, että saan luovuttaa tuon taakkani pois! Ylihuomenna aion myös nostaa suruni merkiksi Suomen lipun puolitankoon, ja missä vain sen nään ylhäällä, lasken senkin, joka-ainoan näkemäni lipun, myös puolitankoon. Kehoitan myös kaikkia tätä lukevia näin tekemään.

6

362

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuohuksissa
    • palauta

      sitä voit tarvita, kun niin moni vastustaa sotilaallista liittoutumista, jotta tiukan paikan tullen saisimme sotilasapua. Tuntolevyjä tarvittiin Talvisodassakin, koska meillä oli myös ennen sitä niin laajaa sotilaallisen varautumisen vastustusta.

    • loginomi

      Ota se huomioon nationalistiseesa meiningissäsi; maailma muuttuu ja meidänkin pitää muuttua; suomalaisuus ei mihinkään häviä, kuten hämäläisyys, karjalaisuus tai savolaisuus se pysyy. Suomi on pieni yksikkö ja se ei nykyisessä maailmanmenossa pärjää eristäytneenä muista! Esim. energiahuolto, ympäristöasiat jne. ...

      Tietenkin olisi ihannetila, jos kaikki maailman soturit saisivat palauttaa sotilaspassinsa, mutta kun ei voida jäädä odottelemaan valmistautumatta tulevia konflikteja!

      Euroopan kehittämiseen ja "ylläpitoon" pitää nyt kohdistaa isänmaalliset intoilut !

      Toivottavasti Euroopassa onnistutaan kehittämään oma toimiva ja itsenäinen puolustus eurooppalaisine sotilaspasseineen; muun maailman tulitukseen ei kannata jäädä makaamaan!

      • white-wolf86

        kun se muuttuu huonompaan suuntaan! ei kukaan halua vaan seurata vierestä kun asiat menee päin helvettiä.


    • Paloi ihan hyvin

      Sillä siisti

    • sotilaspassi ollut

      kateissa viime kertausharjoituksista lähtien. Varmaan jo 25 vuotta. Tuntolevyä ei ole annettukaan, ei sitä tarvita. Omaiset tunnistavat palttoon perusteella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1765
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1250
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      925
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      688
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      686
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe