Tanskalaiset taipuivat muslimien

harrastuksen sallimiseen

Tanskalaiset ei uskaltaneet kieltää muslimien harrastuksia

Danes say no to animal sex ban

Following quickly on from the news that Belgium doesn't have any laws against bestiality, a council set up by the Danish government to advise on animal ethics has overwhelmingly turned down a law against sex with animals.

The Danish Council for Animal Ethics ave decided that there is no need for a specific law banning bestiality, according to Ritzau, the Danish News Agency.

It was reported on Thursday that only one member of the ten-strong council was in favour of an anti-bestiality law.

The other members felt that Denmarks current laws against animal cruelty were sufficient. The only exception to the lack of bestiality laws would be to outlaw animal sex if it took place in porn films or sex shows.

http://www.thesun.co.uk/article/0,,2-2006510113,00.html

4

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *****

      Eläimelle kärsimystä aiheuttavat teot ovat Suomessa laittomia, mutta ei eläimiin sekaantuminen ole ollut Suomessakaan enää kymmeniin vuosiin laitonta. Aikoinaan kovin rangaistus Suomessa eläimiin sekaantumisesta on ollut kuolemantuomio. Ei ole mitenkään yllättävää että Tanskassa löysennetään lakeja mamujen (mamu on asiallinen lyhenne maahanmuuttajasta) arvelluttavia elämäntapoja kunnioittamaan, Tanskan linja on toteuttaa mahdollisimman paljon erilaisia lakimuutoksia ja muita projekteja mamujen elinolosuhteiden muuttamiseksi Tanskassa vastaamaan heidän elämäntapojaan.

      • Aina kristityt syyllisiä!

        Tosiaankin, taisi olla aikoinaan Suomessa ja (ainakin joissakin) muissa pohjoismaissa se pahin rikos, josta useimmat kuolemantuomiot tuomittiin. Ei tosin niinkään muualla Euroopassa.

        Täällähän olivat (yleensä uskonnollisista syistä) kuolemantuomiot varsin yleisiä, yleisempiä kuin esim. Britanniassa, vaikka moni toisin luulee. Tavat olivat myös julmia. Teilipyörä oli pitkään käytössä. Ihminen sidottiin teilipyörään jota pyöritettiin niin että luut rikkoutuivat ja niiden aiheuttamat sisäiset verenvuodot toivat tuskallisen kuoleman. Ensin siis yleensä lyötiin isoimmat luut poikki.


      • kflasld
        Aina kristityt syyllisiä! kirjoitti:

        Tosiaankin, taisi olla aikoinaan Suomessa ja (ainakin joissakin) muissa pohjoismaissa se pahin rikos, josta useimmat kuolemantuomiot tuomittiin. Ei tosin niinkään muualla Euroopassa.

        Täällähän olivat (yleensä uskonnollisista syistä) kuolemantuomiot varsin yleisiä, yleisempiä kuin esim. Britanniassa, vaikka moni toisin luulee. Tavat olivat myös julmia. Teilipyörä oli pitkään käytössä. Ihminen sidottiin teilipyörään jota pyöritettiin niin että luut rikkoutuivat ja niiden aiheuttamat sisäiset verenvuodot toivat tuskallisen kuoleman. Ensin siis yleensä lyötiin isoimmat luut poikki.

        Herää nyt tähän päivään jo.


      • Kehitys hienoa
        kflasld kirjoitti:

        Herää nyt tähän päivään jo.

        Samat raamatunjorinathan ovat nykyäänkin käytössä monilla, tosin onneksi yhä harvemmilla ja harvemmilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe