Ei jumalauta

JohnnyFL

http://www.iltasanomat.fi/

Katsokaa Saulin silmiä!!!

Mitä meilla on edessä? Pelkään pahinta. Sauli aikoo kostaa -02 syksyn tapahtumia.

3

629

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cafe Niinistö

      Joo Niinistö on näköjään neljän vuoden aikana juonut katkeran kalkkinsa pohjia myöten ja aikoo iskeä takaisin. Minusta mies näyttää olevan vahvan huumaavan lääkityksen alainen ja / tai hypnoosissa. Taisi isoremmi luiskastaa pahastikin paikoltaan silloin viimeksi.

      Vastassa Niinistöllä on kuitenkin paitsi Suomen kansa, niin myös EU-komissio ja ennen kaikkea EY-tuomioistuin. Jopa KHO joutuu pitkin hampain hyväksymään EY-tuomioistuimen tulkinnat ja läksyttää Saulia jatkossakin.

      Sauli laskee että suurin osa kansasta on unohtanut neljässä vuodessa. Näinhän se valitettavasti onkin ja meidän aktivistien velvollisuus on herätellä ja muistutella huonomuistisia vaalien alla.

      Sauli on kuitenkin vasta pyrkimässä eduskuntaan. Suomessa löytyy riittävä määrä kajahtaneita, eli hän mennee läpi. Hallitukseen ja näin mahdollisesti autoveroasioihin käsiksi pääseminen onkin jo toinen juttu. Hallitus kootaan niin että siinä on kolmesta suurimmasta puolueesta kaksi, kokoomus on vahvin ehdokas jäämään ulkopuolelle. Ja maamme olisi pelastettu taas neljäksi vuodeksi.

      • *reps*

        Hieman paistaa läpi katkeran kalkin maku.

        Ei siis Saulilta vaan edelliseltä kirjoittajalta.

        No, kukin tyylillään...


      • Cafe Niinistö
        *reps* kirjoitti:

        Hieman paistaa läpi katkeran kalkin maku.

        Ei siis Saulilta vaan edelliseltä kirjoittajalta.

        No, kukin tyylillään...

        Tottakai olen katkera Saulin valtiovarainministeri-kaudesta, kun tällä oli kahdeksan vuotta aikaa hoitaa autoverotus EU-yhteensopivaksi mutta Niinistö ei tehnyt mitään.

        Onneksi Niinistö koki lopulta elämänsä nöyryytyksen kun joutui taipumaan rivikansalaisen vaatimuksen edessä. Niinistö järkyttyi niin pahasti että pakeni Suomen politiikasta ulkomaille. Nyt hän siis uskoo kansan unohtaneen ja yrittää paluuta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      171
      2966
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      63
      1902
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      100
      1855
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      303
      1829
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      22
      1662
    6. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1369
    7. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1352
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      118
      1243
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1122
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1062
    Aihe