Voidaanko George W. Bush, maailman vaikutusvaltaisimpia miehiä, heittää kylmäverisesti karuun selliin? Jos löytyy vedenpitävä todiste bushin osallisuudesta 11.9 niin hän luultavasti vain jättää ero pyynnön ja poistuu vähin äänin Texasiin hänen farmari tilalleen.
Voidaanko Bush tuomita?
en usko
2182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
oma päänsärky.
Kaikkihan tuon näkee, että tornit ajettiin alas tarkoituksellisesti räjähtein, mutta epäilenpä, että kaikki todisteaineisto on jo tuhottu perusteellisesti "Top Secret"-asiakirjoja myöten.
Mutta jos tuo "9.11. sisäpiiri" joskus jäisikin nalkkiin, se tulee tapahtumaan vasta kun Bush on jo poissa virastaan. Ja jos tuomiota tulisikin, niitä tulisi vain muutamalle "ei enää niin tärkeälle" henkilölle, joten Bush saattaisi parhaassa tapauksessa joutuakin tilille.
Toivotaan siis!