Usa:n romahduksesta

muistaa wanha sanonta: älkää ruvetko ennustamaan - jos ennustatte oikein ,niin kukaan ei sitä muista ; jos taas ennustatte väärin ,kukaan ei sitä unohda.
4167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

liikaa hynää,vaikka sisäpolitiikka on leviämässä käsiin ja terrori riehuu kaduilla!USA:ssa tapetaan maan sisällä vuosittain omien toimesta omia, enemmän kuin yhdessäkään terrori iskussa maailmalla!Joten jos ne oikeesti tahtoisivat suojella kansaansa tällä idiotismilla maailmanpoliisin ottein,niin kieltäisivät aseiden pidon omilta kansalaisiltaan:D:D:D

Äänestä
  • ,joka aina sanoo,että asekielto jättää ne rikollisten käsiin...joku voisi kysyä,miksei täällä sitten ole rikollisten tuliaseylivoima katujen kauhuna.....eikä poliisikaan ole yhtä järeästi aseistettu kuin USA:ssa.

    Äänestä

  • Ota pikaisesti yhteys USA:n Helsingin suurlähetystöön ja kerro heille kaikki.

    Usein pelon jakaminen muiden kanssa helpottaa, ja avun saatuasi voit vaihteeksi miettiä, kenet Venäjän opposition jäsenistä seuraavaksi murhataan..

    Äänestä

> muistaa wanha sanonta: älkää ruvetko ennustamaan - jos ennustatte oikein ,niin kukaan ei sitä muista ; jos taas ennustatte väärin ,kukaan ei sitä unohda.

Totta, mutta jos ennustat oikein, niin voit joka käänteessä itse muistuttaa muita siitä. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannattaa. kirjoitti:

muistaa wanha sanonta: älkää ruvetko ennustamaan - jos ennustatte oikein ,niin kukaan ei sitä muista ; jos taas ennustatte väärin ,kukaan ei sitä unohda.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu