Polttelen silloin tällöin kannabista. On hieno esim. rankan työpäivän jälkeen poltella sätkä ja katsella hyviä elokuvia tai kuunnella jotain hyvää musiikkia esim.reggaetä, ja todella rentoutua. Käyn normaalisti töissä ja pystyn hoitamaan kaikki asiani ja elän muutenkin täysipainoista elämää, eikä kannabis tuo mielestäni mitään ongelmia minulle, päin vastoin. Pystyn olemaan polttamatta heti kun vaan siltä tuntuu (nyttenkään en ole polttanut yli 2 kuukauteen), ja silloin kun olen pilvessä, niin mieleeni ei ole tullut koskaan mitään agressiivisia tai pahoja ajatuksia toisista. niin kysymykseni on, että teenkö syntiä? itselleni ei ainakaan tule sellainen olo että tekisin jotain pahaa. En tykkää juoda alkoholia, koska kännissä olen sekaisin ja en ole oma itseni, mutta joskus sitä tulee juotua lähinnä sosiaalisesta paineesta (esim pikkujoulu ja uusivuosi) ,mutta kun olen pilvessä niin olen oma itseni ja teen päätöksiä omilla aivoillani. Elänkö synnissä jos mielummin viikonloppuna rentoudun sätkän kanssa kotona ja katselen elokuvia, kun olisin heilumassa ja rähjäämässä jossain kapakassa, ja sitten aamulla herään jonkun tuntemattoman naisen sängystä ja itsetuntoa kalvaa niin pirusti.
onko kannabiksen käyttö syntiä?
6
397
Vastaukset
- Uskova
Itsekkin olen pössytellyt,niin tiedän kyllä että olo on erittäin rauhallinen,eikä polttelun jälkeen tee pahaa kärpäsellekkään.Siinä mielessä pienin pahe kuin viinan juonti,joka tekee agressiiviseksi.
Mutta Jumala kieltää kaikki huumaavat aineet,joten itse koen sen pahaksi ja tein päätöksen lopettaa.Enkä enää polta ja piste.
Omaa kehoa vahingoittavat aineet ovat pahasta,tupakka ja viina listan kärkipäässä.
illan vietto lukemalla hegellisiä kirjoja tai kuuntelemalla uskovaisia kasetteja on parasta hegen ravintoa,ihminen kun ei elä pelkästä leivästä,vaan elävän Jumalan sanasta.
siunausta tiellesi. - tuli mieleen
Tuli mieleen ettei se poltettu kana ole hyvää mutta kyllä se on terveellisempää ku tuo paska!
- tai ei...
Hampun vastustaminen on kai lähinnä vakaumuksellinen kysymys... ketkä pitää hamppua lääkkeenä, ketkä terveyttä huonontavana asiana... jos minulta kysytään, niin kieltisin tupakan, nostaisin väkiviinan ja oluen verotusta ja kriminalisoisin tupakan!
http://hamppu.net/joulu2006/kalenteri2006.php#top - sallisin
tai ei... kirjoitti:
Hampun vastustaminen on kai lähinnä vakaumuksellinen kysymys... ketkä pitää hamppua lääkkeenä, ketkä terveyttä huonontavana asiana... jos minulta kysytään, niin kieltisin tupakan, nostaisin väkiviinan ja oluen verotusta ja kriminalisoisin tupakan!
http://hamppu.net/joulu2006/kalenteri2006.php#tophampun.
- ´jeh
kannabista ei voi syyttää ihmisen ongelmista ne tulee ihmisestä itestään.. ite en tee mitään pahaa kun olen poltellut olen ystävällisempi, heti jos tulee mieleen että pitäisi jotakin tehdä teen sen enkä aikaile mitään. lepposampi muutenkin. En itse pidä polttelua minään syntinä en tosin edes lue raamattua että en tiedä.. lääkitsen mieltä ja ruumista..
- piiput piiloon
on sinun asia jos haluat että et polta on sinun asia.luulen kuitenkin voivan sinun paremmin kun et polta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1622569Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658