Mielestäni yksinhuoltajuus, joka aina määrätään äidille!, on sairasta, nimittäin yksinhuoltajuus on aina rangaistus naiselle pettämisestä!!!
Vastaukset 2
- häh?
Tiedä: Yksinhuoltajuutta ei aina langeteta äiteen niskoille.
Lapsen oma etu on tärkein tekijä. Se määrää, kumman huomaan lapsi lasketaan.
"Rangaistus pettämisestä".
Mitä tarkoitat?
Pettäminen on väärin, sillä se loukkaa syvästi.
^Mutta myös kahlitseminen on väärin.
Eikö voisi olla solmimatta suhdetta, jos ei siihen pysty?
Solmi suhde itsesi kanssa. Lupaa, ettet anna kenenkään sinua kahlita.
Älä tee lapsia, tai jos teet, tee ne salaa.
Älä jättääksesi heidät muiden hoidettaviksi.
Älä ole orja kenellekään. - toisinkin voi olla
Sinua on ehkä petetty,mutta monille naisille yksinhuoltajuus on ainut vaihtoehto,kun mies juo ,on väkivaltainen tai muuten uhkaa normaalia perhe-elämää.
Monesti yksinhuoltajuus ,vaikka on tosi rankkaa ,kun ei ole sitä miespuolista, joka myös osallistuu perheen elämään,ainut ja oikea vaihtoehto.
Itselläni elämä on kaikkine vaikeuksineen helpompaa,kun ei tarvitse pelätä oman, eikä lapsien puolesta ,ei tarvitse valvoa ja kuunnella haukkumisia ,juosta ulos yöhön tai aamuun lapsien kanssa ,ja pelätä ja valvoa öitä.Itsetuntokin pikkuhiljaa kohoamassa ,vaikka mies vielä väittää minun pilanneen elämän viemällä perheen häneltä. Lapsilla ei onneksi isompia traumoja ,vaikka entinen elämä oli yhtä helvettiä.
Mieti ennekuin purat katkeruuttasi syyttämällä yksinhuoltajuutta rangaistukseksi.Elämä ei ole helppoa, se on sellasta miksi sen itse tekee. Aina naiset eivät petä. Itse olin yli 14v. uskollinen ja kestin kaikki paskajutut vain miehen takia,mutta aina ei voi voittaa eikä aina ihminen ymmärrä että itsessäkin voi olla vikaa jos toisessakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 3662948
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i1812372- 361882
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2801627- 541159
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa276972Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤248816- 68767
- 47654
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46591