Eheyttä ja apua

Rikkinäinen

Uskon Isään Jumalaan, Poikaan Jeesukseen Kristukseen ja Pyhään Henkeen.

Raamattu lupaa että uskova saa avun. Pyydän nyt rukousapuanne, jotta tämän rukoukseni savu nousisi taivaaseen asti!

Päästä Herra minut paniikkihäiriöstä. Anna Pyhän Henkesi laskeutua ylleni ja auttaa minua toimimaan valtakuntasi työssä. Eheytä minut. Näin rikkinäisenä, vaikkakin sinulta Herra jo paljon eheytystä saaneena kaipaan apua, jotta voisin tehdä työtä kunniaksesi joka kantaa hyvää hedelmää.
Herra siunaa meitä ja varjele meitä Suomen kansalaisia. Herra käännä kasvosi meidän puoleemme ja ole meille armollinen. Herra käännä kasvosi meidän puoleemme ja anna meille rauha. Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimeen. Amen.

3

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jumalan-tulenkantaja

      Saat varmasti vastauksen, koska tuossa rukouksessa sinä antaudut Jumalalle, Jeesukselle, Pyhälle Hengelle, että he saavat parantaa sinut. Kiitos Jeesus. Olen mukana rukoussopimuksessa, että paranet ja sidon pois Jeesuksen Kristuksen nimessä kaiken paniikkihäiriön. Sinä eheydyt Jeesuksen nimessä!

      Jos ja kun sinulla on aikaa, niin istu sohvalla ja kutsu hiljaa Pyhää Henkeä tulemaan, että hän täyttää sinua lisää. Pyydä syntisi kaikki anteeksi Jeesuksen nimessä. PYhällä Hengellä voi siis täyttyä kotonakin. Se on sitä öljyä lampussa. Jollekin sivulle kirjoitin siitä. Taisi olla tuo uskoontulosivu.

      Tuli kirjoitettua jonkin verran henkilökohtaista todistustakin uskoontulosivulle. Minulla on pitkä jo tämä uskossaoloaika. Tulin 18v uskoon ja 35 vuotiaana, 1993 erosin penkkiuskovaisuudesta. Viimeinen 10 vuotta on ollut sitten vaiherikasta Jumalan valtakunnan työssä. Minä olen sitten naimisissa ihanan vaimoni kanssa.

      Tässä on uskoontulosivu, jossa voi olla mielenkiintoista luettavaa
      http://www.jeesusonherra.net/uskoontulo.htm

      ja sitten tässä on koko hakemisto.

      http://www.jeesusonherra.net/

      Minä koin voitelun, että minun täytyy tulla käymään täällä S24:ssä, ja tässä koen kirjoittaneeni voitelussa Jumalan armosta sinulle. Ole siunattu. Jeesuksen nimessä oikein siunaan sinua ja toimikoon tämä viesti rukousliinana. Lue myöskin Jumalan sanaa, koska ihmisen täytyy olla juurtunut sanaan, että Jumala voi käyttää. Esimerkiksi profetian lahjassa on osattava Uusi Testamentti. Minä kyllä sain profetian lahjan ennen kuin olin lukenut koskaan raamattua läpi, koska 17 vuoden penkkiuskovaisuusaikana, en koskaan sanut sitä luetuksi. Se oli vain tavan mukaan uskonnollisen koneen mukana olemista. Mutta se päättyi jo 1993 ja sitten sen jälkeen on tapahtunut paljon!

      • jumalan-tulenkantaja

        http://tori.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000007&conference=4500000000001219&posting=22000000021857946

        Tuossa ilmoituksessa on mainittu muutamia sivuja.

        Paltalk, joka löytyy myös sivuiltani, on kuin uskovien yhteyttä ja kokouksiin osallistumista etänä siitä omalta koneelta. Kaiuttimet tai kuulokkeet tarvitaan tietokoneessa ja mikki on hyvä olla, mutta ei pakollinen. Eli samat kuin esim Messengerissä tarvitaan tai skypessä.

        Paltalk löytyy myös täältä
        http://www.jeesusonherra.net/paltalk.htm

        ja

        http://www.jeesusonherra.net/paltalk1.htm
        Tuossa on mp3 ääninäyte toissapäivältä...

        Ilmaisten nimien huonenimet (mustalla tekstillä( näkyvät listassa vain silloin, kun kukin huone on auki!

        Paltalkissa melkein kaikki huoneiden vetäjät tuntevat toisensa ja rukoilevat toistensa puolesta. Sekä mukana on hengen erottamisen lahjalla varustettuja vetäjiä Jumalan armosta.

        Melkein aina on yksi tai useampia suomenkielisä huoneita auki, ja niissä on mukana myös meitä jotka asumme ulkomailla. Se on vielä yhteiskristillistä yli kansakuntien rajojen. Paltalk on siunattu. Joissakin hengellisissä huoneissa soittavat maailmallista musiikkia, niissä taso ei ole niin korkea.

        Esimerkiksi minä en soita enkä laula, enkä kuuntele maailmallista musiikkia. Koska olin rock ja tanssorkesterissa soittamassa ennen uskoon tuloa nuorena, niin linja on niin tiukka, etten kuuntele yhtään. Tässä on minulle Jumalan antamia lauluja, jotka ovat ilmaisia.

        http://www.jeesusonherra.net/mp3/


      • Rikkinäinen

        Olipa koskettava vastaus sinulta! Se, että tunsit tarvetta tulla s24:lle ja rukoilla puolestani!

        Kiitos! Siunausta sinulle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9126
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      373
      7846
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      160
      5503
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2316
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2076
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1717
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1659
    8. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1396
    9. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      439
      1332
    10. Stefusika räkättää

      kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      1199
    Aihe