YLEN kuvaama Veteraanin iskun

Veteraanit 2006

Miten voi olla mahdollista että tuhansia ihmisiä ja mediaa on paikalla mutta youtubesta löytyy vain yksi sensuroimaton videon pätkä.

Olihan kyseessä medialle suunnattu tapahtuma !

Paikalla mm. YLEN UUTISET, MTV3, NELONEN...
Kaikki valtakunnan ja paikkakunnan lehdet.

?

Miksi tiedotus välineet on kontrollissa "sananvapaassa" EU-Suomessa ?? ????

6

558

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miksi uu

      tiset kertovat veteraanin jääneen panssariajoneuvon alle vaikka hän selvästi teki itsemurhan, miksi uutisissa ei uskalleta kertoa asioita niin kuin ne ovat, miksi salailu, miksi ihmisiä pidetään epätietoisuudessa. Media on ihmiskunnan suurin uhka nykypäivänä, nimenomaan median sensuuri siis. Tähän on pakko tulla muutos.

    • upposi

      Kaupungin edustalla, Pravdassa uutisoitiin kuinka mitään uppoamista ei tapahtunut. Rantaseudulla asuvat tiesivät nähneensä uppoamisen mutta siitä oli parempi pitää suunsa kiinni, ettei päätynyt työleirille tai mielisairaalaan olemattomien näkemisestä.

      Sama perinne elää myös nykysuomessa. Mahtaa valtion mediajohtoa harmittaa omapäiset videokuvaajat ja Youtube-palvelu. Saapa nähdä kumpi kriminalisoidaan ensin. Vaikkapa pedofiliaan vedoten.

      • Media Sensuuri

        EU:sta kasvaa ilmestyskirjan peto valtioliitto.

        Muistan kuulleeni kun ruotsin rannikolle ajoi karille neuvostoliiton sukellusvene, niin neuvostoliiton rajalla otettiin kaikki lehdet pois.

        Käykö näin myös EU:lle nimi muuttunut järjestelmässä, mutta lopputulos sama molemmissa järjestelmissä.

        MEDIA SENSUURI ! JA HARVAIN VALTA !


    • näkemistä

      on panssarin litistämässä ihmisessä. Tietysti jos tykkää hekumoida verellä ja suolenpätkillä niin asia erikseen. Mahtaa tuohonkin löytyä korvaavaa matskua youtuutista.

      • Veteraanit2006

        Demograaatisen kansakunnan rakentamisesta jossa on lehdistön vapaus ja sananvapaus.

        Olisivat edes uutisoineet rehellisesti ja oikein


      • sitä
        Veteraanit2006 kirjoitti:

        Demograaatisen kansakunnan rakentamisesta jossa on lehdistön vapaus ja sananvapaus.

        Olisivat edes uutisoineet rehellisesti ja oikein

        "lehdistön vapaudella" tekisit kun tuntuu olevan tuo äidinkieli vähän hakusessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      276
      2530
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2433
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      20
      1639
    4. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      53
      1518
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1397
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1376
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1059
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      74
      1049
    Aihe