Olen huuhaapaskahousuhippi joka polttaa pilveä. Olen myös sanoinkuvaamattoman kuvottava ällötys ja vain ylimääräistä painolastia isänmaalle. Olen nainen, minulla on vagina, munasarjat ja kohtu. Naisena sodassa joudun myös tallomaan miinoja. Olen ruotsalainen ja minulla on pitkät hiukset. Olen myöskin homoseksuaalinen mies.
Olen tätä kaikkea koska SUORITIN ASEPALVELUKSENI SIVIILIPALVELUKSENA. Eikö asia vain olekin näin? :))
Olen tätä kaikkea koska SUORITIN ASEPALVELUKSENI SIVIILIPALVELUKSENA. Eikö asia vain olekin näin? :))
Vastaukset 6
Vanhimmat
Näin on, täällä toinen samanlainen! Sen siitä saa vaikka suorittaa palveluksensa täysin lain mukaisesti siviilipalveluksena, yhtään velvollisuuksiaan pakoilematta ja vieläpä yhteiskunnalle vuoden hyödyllistä työtä tehden. Metsäleirit ja laukaus-huudot vain jäävät väliin. Mutta minkäs teet, tämä on suomi-finland-perrrkele!!
Sinua ei sitten metsäleirit ja laukaushuudot kiinnostaneet ja totaalikieltäytymiseen sinusta ei ollut miestä.
http://www.motherearth.org/hermaja/su/finland.php
http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1991/19911723
Jos tämä maa ei olisi vitun tyhmien valtakunta, niin täällä koulutettaisiin reservin sotilaiksi vain vapaaehtoisia maanpuolustustahtoisia nuoria miehiä ja naisia. Näin meillä olisi tosipaikankin tullen toimiva ja uskottava puolustus. Kukaan ulkopuolinen ei voisi moittia Suomea ihmisoikeusrikkomuksista ja tämä maa olisi paras maa meille suomalaisille.
Jos sitä ja jos tätä. Mutta kun ei ole niin, on nykyhetki. Menneet ovat menneitä, ainoa asia johon voi vaikuttaa on nykyhetki. Suomessa rikkaat juhlii ja viattomat aseistakieltäytyjät viruvat vankiloissa. Sivarien ja totaalien on hirvittävän vaikea sopeutua jatkuvaan vätsimiseen ja järjestelmälliseen henkiseen kiusaamiseen. Niin kauan kuin näin on Suomi on euroopan ylivoimaisesti kurjin valtio.
Olet lisäksi totuudenvääristelijä ja elät epätodellisuudessa, omassa lumemaailmassasi. Olet liiotteleva, arvostelukyvytön ja suhteellisuudentajusi on olematon.
Kannatat rikollisuutta ja anarkiaa, mutta itse haluat kaikki nykysuomen oikeudet ja velvollisuudet haluat jättää muille. Vastustat väkivaltaa mutta kaikki jotka ovat eri mieltä kanssasi joutaisivat tulla hakatuksi oikein kunnolla ja sen jälkeen he kuuluisivat vankilaan.
Lisääkin olisi mutta en jaksa enää kirjoittaa.
Mikä oli aselajisi ? Saippuapalasta vuoleskeltu pistooli,vesipistooli vaiko peräti vesikivääri ? On teillä hauskat leikit siellä "koulutuskeskuksessa".Käyttäisitte edellämainittuja edes peseytymiseen.Ja tukka pois ynnä muut helistimet naamasta.
"Olen huuhaapaskahousuhippi joka polttaa pilveä. Olen myös sanoinkuvaamattoman kuvottava ällötys ja vain ylimääräistä painolastia isänmaalle."
Itse olen kyllä sivari, mutta en pilveä polta, enkä ole koskaan polttanut edes tupakkia...enkä meinaa polttaakaan!
On käynnissä taas joku juovuspäissään olevan "miliaristin" yleistäminen!?