mielialapiristeet.Pitäskö ostaa vai ei??
Mitä mä niillä tekisin.
Tairan ostaa jakoavaimen ja ruuvimeisselin ja pulttiavainsarjan.
Siis mitä niillä tehrään????
Punaset pitsisellaset ,söpöt
24
660
Vastaukset
- huopikaat
huopikkaat,sama se...
- missä on
muovisia banaaneja,viinirypäleitä,omenoita ja pari kurpitsaa.Unohtamatta paria,kolmea riikinkukon pyrstösulkaa.On ne niin ihanan seksikkäitä hattuja.Olivat 50 luvulla muodissa ja tulevat taas jokaisen naisen ulottuville.Eikä,ilman sellaista,kohta kukaan kehtaa naamaansa kylillä näyttää..Se on sitä retroa,se.
- hurjahilda
missä on kirjoitti:
muovisia banaaneja,viinirypäleitä,omenoita ja pari kurpitsaa.Unohtamatta paria,kolmea riikinkukon pyrstösulkaa.On ne niin ihanan seksikkäitä hattuja.Olivat 50 luvulla muodissa ja tulevat taas jokaisen naisen ulottuville.Eikä,ilman sellaista,kohta kukaan kehtaa naamaansa kylillä näyttää..Se on sitä retroa,se.
ehdotuksia on,taidat tykätä sellasesta hatusta,osta ittelles ja huopikkaat kans.
Olisit niiiin tyylikäs retro ettääää...
- Sinisiivetär
ilman muuta ostat..niillähän on mukava jouluaattona odotella joulupukin tuloa..ei tule hikikään..jos pelottaa..
- hurjahilda
sitten sellanen sexy takki,punanen, liukas silkki tai satiini...
Tykkäisköhän pukki... - Sinisiivetär
hurjahilda kirjoitti:
sitten sellanen sexy takki,punanen, liukas silkki tai satiini...
Tykkäisköhän pukki...et mä kans taidan ostaa sellaset..olis se kuule varmaan kiva köllötellä lampaan taljalla pikku punaisissa jouluaattona..joo..niin mää teen..
- hurjahilda
Sinisiivetär kirjoitti:
et mä kans taidan ostaa sellaset..olis se kuule varmaan kiva köllötellä lampaan taljalla pikku punaisissa jouluaattona..joo..niin mää teen..
tarvitan kans että se pukki oikeen hikoilee.
Toivottavasti se on sitten oikee pukki eikä mikään partiosellanen.... - Sinisiivetär
hurjahilda kirjoitti:
tarvitan kans että se pukki oikeen hikoilee.
Toivottavasti se on sitten oikee pukki eikä mikään partiosellanen....uskossa..että oikea sen täytyy olla..mut mitä, jos se sekaantuu meissä, kun kummallakin on punaiset asut..jos mä ostaisin sitte kuitenkin mustat ja siihen vähän punaista sukkanauhaa..siis hilda sukkanauhat täytyy olla kans!!
- hurjahilda
Sinisiivetär kirjoitti:
uskossa..että oikea sen täytyy olla..mut mitä, jos se sekaantuu meissä, kun kummallakin on punaiset asut..jos mä ostaisin sitte kuitenkin mustat ja siihen vähän punaista sukkanauhaa..siis hilda sukkanauhat täytyy olla kans!!
mustat sukkanauhat.
Voi jee,ei takuulla sitten sekota meitä.
Totaa Sinisiipi,kun se oikee pukki on aikas vanha niin kuis sen käy....
Mä voisin tietty tyytyä siihen vähän nuorempaan varapukkiin,Olen kuullu että sellasia on Korvatunturilla.
- yxtypy
että ostat ne punaset söpöt ja myös jakoavaimen sekä meisselin.
Tuli kyllä mieleen naiselliseen tapaan jotain tuosta ruuvimeisselistä :=)))
Jakorasiasta joskus oon kuullut miesten puhuvan. :=)))- hurjahilda
ajatelleks,Sitten mä ostan sellasen pulttiavaimen,eri kokoja ja mutterinvääntimen ja
saakeli putkitongit kans... - yxtypy
hurjahilda kirjoitti:
ajatelleks,Sitten mä ostan sellasen pulttiavaimen,eri kokoja ja mutterinvääntimen ja
saakeli putkitongit kans...valikoimaan nuo vielä kuulukaan?
Mulla on iso kalupakki tääl kotona. Lähemmin siis autotallissa :=))
Sieltä löytyy kalut joka tarpeeseen :=)) - a-v
yxtypy kirjoitti:
valikoimaan nuo vielä kuulukaan?
Mulla on iso kalupakki tääl kotona. Lähemmin siis autotallissa :=))
Sieltä löytyy kalut joka tarpeeseen :=))isäntää myöten, arvaan;)))
- hurjahilda
yxtypy kirjoitti:
valikoimaan nuo vielä kuulukaan?
Mulla on iso kalupakki tääl kotona. Lähemmin siis autotallissa :=))
Sieltä löytyy kalut joka tarpeeseen :=))tarttevani mutta nyt tartten, kaikenvarakalupakin.
Mitähän senki tarttis sisältää. - a-v
hurjahilda kirjoitti:
tarttevani mutta nyt tartten, kaikenvarakalupakin.
Mitähän senki tarttis sisältää.kaikenvaratyökaluja;))) & moottorijorma...
- hurjahilda
a-v kirjoitti:
kaikenvaratyökaluja;))) & moottorijorma...
Dildoo????
Kai mulla ny sellanen on.Ja tosimagee onki... - yxtypy evk
a-v kirjoitti:
isäntää myöten, arvaan;)))
on vaan varalle. Siitä ei koskaan tiedä millon jaksaa kykynsä näyttää, mutta kalupakki ei petä koskaan :=))))
- yxtypy evk
hurjahilda kirjoitti:
tarttevani mutta nyt tartten, kaikenvarakalupakin.
Mitähän senki tarttis sisältää.suurta ja kivaa :=))
Käytäs nyt hiltu mielikuvitusta. Kalupakki ei petä koskaan. - a-v
yxtypy evk kirjoitti:
suurta ja kivaa :=))
Käytäs nyt hiltu mielikuvitusta. Kalupakki ei petä koskaan.tietämättäni puutteessa? Mulla on vaan yksi kalu, pakista ei tietookaan...
- yxtypy evk
yxtypy evk kirjoitti:
suurta ja kivaa :=))
Käytäs nyt hiltu mielikuvitusta. Kalupakki ei petä koskaan.kalujeni kans sänkyyn. Ei palsta pelitä :=((
Öitä likat. :=)) - hurjahilda
yxtypy evk kirjoitti:
suurta ja kivaa :=))
Käytäs nyt hiltu mielikuvitusta. Kalupakki ei petä koskaan.valkeneen,on mulla jo sinne jotai laittaa...
Kokoonki sellasen kalupakin etten muuta tarttekkaan,
Tai no,mistäs sen ny tietää... - hurjahilda
yxtypy evk kirjoitti:
kalujeni kans sänkyyn. Ei palsta pelitä :=((
Öitä likat. :=))iltapuhdetta Typy.Hyvät yöt!!!!!
- hurjahilda
a-v kirjoitti:
tietämättäni puutteessa? Mulla on vaan yksi kalu, pakista ei tietookaan...
tietää vaan itte,Hihii...
Sitäpaitti luulen ettei se siellä pakissa kerkee pitkään seisoon...
- tuttumies
Kyy-yllä niitä punaisia ruuvareitakin on, vaan pitsisomisteisia en ole vielä nähnyt. Ehkä jossain naisten työkaluvarastomyymälässä on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399112Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737816Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605454William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542305Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62071Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821705Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191651Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921388Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4351318Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801190