Vassokuu!
Kylli-tädin nimipäivää tänään vietettiin(tään)
Vierahiksi ystävät ja tutut kutsuttiin.
Katan tähän seisovan pöydän. Kukin voi käydä napsaisemassa omansa milloin haluaa. Päivystyspuoli minulla hieman ontuu tässä päiväsaikaan. Mutta illalla kenties saavun paikalle taas ja mukanani onpi terävää ja tylsää glögiä.
Jatkamme juhlintaa silloin.
Joulutorttuja ja pipareita
Kylli.Kyllä
6
225
Vastaukset
- yxtypy
kyllitädille :=))
Illalla kohotetaan maljat sinulle ja toivottavasti minullekin.... niin ja koko huuhaan poppoolle.
Pidetään lystiä oikein kunnolla :=)) - Alien-8
Vai nimppareita?*Nappaa eväskassiinsa pari joulutorttua ja muutaman piparin*Muksaa päivänjatkoa:)
- Alien-8
Ja onnea kanssa.*Ojentaa kimpun punaisia ruusuja*
- S-Y
onneeee nimmarin johdosta halin kanssa ja juhlitaan vaan illalla :))
- AROSUSI-09
Nappaan tästä piparin ja jatkan matkaa.Tsau:)
- Iso-Iita
nimipäivän johdosta! Jaa niitäkö sitten juhlitaan illalla, pitää tullakin sitte kurkkaamaan jos tää palsta ei töki sillon..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658