Mistähän voi johtua, että mieheni uloste haisee siis tosi PAHALLE ja niin voimakkaasti, että koko
huoneisto on hajuhaitta 90neliöm.kun hän käy vessassa.
Onko joku sairaus vai mistä tämä voi johtua?
Eikä tämä ole mikän vitsi.
Giardiaasiko??
huoneisto on hajuhaitta 90neliöm.kun hän käy vessassa.
Onko joku sairaus vai mistä tämä voi johtua?
Eikä tämä ole mikän vitsi.
Giardiaasiko??
Vastaukset 26
Vanhimmat
Seurailkaa hänen syömisiään sekä juomisiaan.Jos uloste on koostumukseltaan kovin outoa,niin viekää paskanäyte,se selviää.Yleensä miesten ulo haisee naisten läjää pahemmalta,SORRY miehet.
Eikös sitä sanota että " kakka on pilalla, jos se ei haise " , mutta voisihan sitä käydä lääkärin puheilla, jos asia vaivaa, syynä voisi olla esim. laktoosi-intoleranssi.
Onko tämä nyt alkanut "oire" ?
Onko miehelläsi vatsakipuja ?
Jos vastaat kyllä, miehelläsi voi tosiaankin olla jokin viruksen tai bakteerin aiheuttama oireyhtymä tai jokin laktoosi jutska.
Siitä vaan kakkaa kiikuttamaan terveyskeskukseen.
kun syö kasvisruokaa uloste ei haise. Haju syntyy aina mätänemisestä ja käymisestä suolistossa. Tällainen tila on vaarallinen seurauksena voi olla vakavakin sairastuminen, koska myrkyt leviävät suolistosta vereen ja sitä kautta sitten nämä myrkyt e. ammoniakki pakkautuvat niveliin tai muualle aiheuttamaan häiriötä. Maitoa ja lihaa ei saisi koskaan syödä samalla aterialla ja 4 h ennen ja jälkeen. Ota selvää juutalaisten elintavoista ym. terveyteen liityvästä erityisesti KASVISRUOKAVALIOSTA tuskin miehesi ihan pupuksi ryhtyy. Itse paranin kaikista sairauksistani luomukasvisruokailulla ja poistamalla myrkyt elimistöstä.
t-anna
Höpö, höpö. Toivottavasti viestisi oli vitsi, oli nimittäin semmoista soopaa että pahaa tekee...
Olinpa kerran hoitolassa jossa tarjottiin vain sydänystävällistä kasvisruokaa.
Kyllä paska haisi ja pieretti tosi pahasti.
Vänän aikaa siellä oleskeltuani alkoi koko ruokasalikin haista paskalle, eikä enää ruoka maistunut.
Kiitos kaikille vastanneille, ei tämä ollut vitsi viesti.
Meillä on tulitikkuja raavittu, ettei haju olis niin kamala,
Mutta nyt on löytynyt apua, sairaudesta johtuvaa se kamala lemu oli,
kuten arvelinkin dg:giardiaasi.
Niin että tarkkahajuinen vaimo voi jopa haistaa sairauden.-:)
ja miten todettiin? aika nopeeta diagnosointia, itsekö teit dg.n?
ONKO ILMASTOINTI KUNNOSSA ??
Kiitos viestistäsi, kirjoitit asiaa!
Torvisen Heka kuoli tuplausnaruun kun köysi oli nussittu
Hommaa muumi sen äijäs tilalle.
ja palalaikka soi
Jotku peptidit hajottavat proteiineja (lihaa ym.),
niiden vähäisyys voi sitten aiheuttaa ylimääräisiä hajuja.
Ei muuta kuin lekuriin.
Luontaistuote kaupoissa on eräitä kapseleita, (en muista nimeä), jotka sisältävät ruokaa hajottavia laktooseja ja peptidejä. Niitä voisi kokeilla ensiavuksi.
ja sitten pääsin luukulle
Aloitus sivuuttaa hieman pieruhuumoria, mutta siitä tässä ei selvästikään ole ollut kysymys.
Runsas proteiini myös aiheuttaa hirveän hajuista katkua. Kannattaa muutenkin tarkistella sitä ruokavaliota ensisijaisesti. Noin voimakas lemu ei kyllä ole millään tavalla normaali, joten kannattaa harkita vaikka lääkärille soittoa.
Kun meidän vaari käy vessassa, hajuhaitta on myös ilmeinen koko lukaalissa, koska hän jättää vessan oven aina raolleen. Sitä se alzheimerintauti teettää.
Ostakaa ilmastoitu vessanpytty. Tätähän ne on mainostaneet ihan radiossakin asti:D
http://www.halax.fi/?product=halax-tuoksuton-wc-istuin
Syökä hän paljon lihatuotteita ja onko ylipainoinen? Suosittelen "pakoputkihuoltoa" Gerson menetelmällä. Katso juutuutista: Myrkkyjen poisto Gerson-menetelmällä.
Noi karppaajat ainakin haisee pahalle. Ja ei ainoastaan pieru ja paska haise vaan ihon ominaishaju on jo tarpeeksi kuvottava. Ne proteiinit tuottaa varsin pahalle haisevia yhdisteitä kaikkiin ihmisen tuottamiin eritteisiin.
Aivan ilmiselvä broteiinin ylivuoto. Onneksi vain ulosteessa. Pahentuessa ja ilman proteiinirajoitusta myös hengitys ja hiki alkavat haista tosi kuvottavalle. Sai proteiinin mistä hyvänsä jos elimistö ei pysty sitä "pilkkomaan" ylimäärä joutuu maksaan joka yritää poistaa sitä myrkkynä. Liika proteiini joutuu myös nesteen mukana munaisiin ja virtsan koostumus saattaa muuttua ja heikentää virtsarakkoa aiheuttaen oireettoman virtsatieinfektion. Elimistön epätasapainon alkusuyy voi olla mikä tahansa mutta kaikissa niissä proteenirajoitus on paras hoitokeino. Vitamiinilisä purkista tai vihanneksista mutta jos suolisto on pahemman kerra retuperällä vitamiinilisät on saatava nesteen muodossa.
Paskan voi käsitellä dödöllä niin ei haise e!
Onko tilanne jo helpottunut? Tuli mieleen kysyä, että mikä on miehesi poliittinen kanta? Nimittäin esimerkiksi vasemmistolainen politiikka ja kaikenlainen wokeilu haisee tutkitusti todella paskalta ja saattaa vaikuttaa tosiaan vessakäynteihin kuvaamallasi tavalla.
Ulostus haisee jos syö väärin. Jos syö paljon raakaravintoa, niin ulostus on aivan hajutonta.
Me syömme ehkä kilon verran tuoreita hedelmiä päivässä, ja meilla on kuivakäymälä sisällä (villa separett)
Virtsa menee putkia pitkin pois, ja kakka kerääntyy astiaan, joka pitää tyhjentää noin joka viides päivä.
Vaikka meillä on siis sankosellinen kakkaa vessassa, se ei haise millekään!