mikään ei kiinnosta

olen menettänyt

kiinnostukseni kaikkeen--mitä tehdä!?
masentunut!? no joo..

mut jos olen masentunut niin joudunko kadotukseen..onko masennus paha henki?

4

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • apu
      • Linkin sanoma auttoi ja lohdutti suuresti minuakin. Toivottavasti myös "kaiken kiinnostuksensa menettänyttä". Jumalan siunausta sinulle "apu"!


    • H. Hurrizingkaani

      Taas yksi perusskitson viesti näköjään! Toisaalta olet siis jotakin omien tuntemuksiesi mukaan ja täysin mielenkiintoa vailla ja seuraavassa vaiheessa takin kääntäneenä kuin pieni kissanpentu odottaen päivän maito annosta. Aikuisen ihmisen eväät sinulta puuttuvat ja ilmeisesti podet vain jonkinlaista ummetusta liiallisen makeisten ahmimisen vuoksi.

    • ja parane

      Ota vapaata maallisista uskon asioista ja anna sielusi löytää Jumala ja Jeesus.

      Maallisilla touhotuksilla saat vain ristiriitaisuksia sieluusi koska esim kristinuskon tuhannet uskonsuunnat sekoittaa saatanallisuuksillaan ihmisen mielen.

      Kristinusko on niin syvästi sotkenut ja kadottanut Jumallisuuden että niitä kristinuskon suuntia pitää olla tuhansi jotta edes yksi olis mahdollisesti lähellä Jumalaa arvaamalla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      91
      5248
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      55
      4099
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2209
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      2007
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1805
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1454
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      28
      1270
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1056
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      1000
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      991
    Aihe