Tämän vuoden Vihti-mitalin saaja..

Kuntalainen_x

Kyllä on käynyt selväksi, että Vihti on sisäsiittoinen ja hyväveli järjestelmä toimii.
Miten muuten Karprintin Eero Ahola olisi voinut saada tämän vuoden Vihti-mitalin itselleen.

Karprint jäi kiinni ja joutui maksamaan Suomen suurimmat sakot piraattiohjelmistojen käytöstä (vaivaiset 75.000euroa) Työsuojelun kanssa on ollut ongelmia vuosikausia, palkkoja on jouduttu hakemaan oikeusteitse useita kertoja, Karprint ei myöskään saa enään hakea työvoimaa työvoimatoimiston kautta, vaan käyttää siinä bulvaania välissä.

Kaikki jotain kirjapaino- ja lehtityöalasta tietävä kiertää Karprintin todella kaukaa. Journalisti-lehti on tekemässä kuulemma juttua näistä Aholan bisneksestä.

Kyllä luulisi tämän vuoden mitalista päättäneitä hävettävän?

Googlella löytyy lisätietoja.

6

655

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nummelalainen

      TÄH! Just joo mikä vitsi, siinä meillä on oikein vuoden kuntalainen Eero Ahola =D

      Eiköhän nämä Karprintin ongelmat ole aika yleisesti tiedossa...

    • tutkivajournalisti

      Eero Aholan firmat ovat olleet viimeisen 12 vuoden aikana lähes 80 kertaa oikeudessa erilaisten syytteiden takia.

    • Asiasta myös tänne!

      Ota osaa asiasta myös vihdin omalla keskustelualueella: http://vihtifoorumit.urli.net koska se on se foorumi, jossa tulevaisuudessa on painoarvoa!

      • hooh hoijaakkaa

        No kävinpä tsekkaamassa ton saitin, heh, paljon aiheita mut yhdellekään ei kukaan ollu kirjottanu mitään, joka ikisessa: ei viestejä. Hyvää yötä munki puolesta.


    • Romurautaa2

      Täysin arvoton mitalli !

    • Eisaakelisentään

      On tämä niin käsittämätöntä jälleen kerran että ei voi kuin ihmetellä.Kyllä meni sitten mitali väärälle henkilölle.Kuka näistä palkinnoista oikein päättää?Sen täytyy olla kyllä sekaisin tai erehtynyt henkilöstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2531
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1423
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      804
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe