Tämän vuoden Vihti-mitalin saaja..

Kuntalainen_x

Kyllä on käynyt selväksi, että Vihti on sisäsiittoinen ja hyväveli järjestelmä toimii.
Miten muuten Karprintin Eero Ahola olisi voinut saada tämän vuoden Vihti-mitalin itselleen.

Karprint jäi kiinni ja joutui maksamaan Suomen suurimmat sakot piraattiohjelmistojen käytöstä (vaivaiset 75.000euroa) Työsuojelun kanssa on ollut ongelmia vuosikausia, palkkoja on jouduttu hakemaan oikeusteitse useita kertoja, Karprint ei myöskään saa enään hakea työvoimaa työvoimatoimiston kautta, vaan käyttää siinä bulvaania välissä.

Kaikki jotain kirjapaino- ja lehtityöalasta tietävä kiertää Karprintin todella kaukaa. Journalisti-lehti on tekemässä kuulemma juttua näistä Aholan bisneksestä.

Kyllä luulisi tämän vuoden mitalista päättäneitä hävettävän?

Googlella löytyy lisätietoja.

6

651

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nummelalainen

      TÄH! Just joo mikä vitsi, siinä meillä on oikein vuoden kuntalainen Eero Ahola =D

      Eiköhän nämä Karprintin ongelmat ole aika yleisesti tiedossa...

    • tutkivajournalisti

      Eero Aholan firmat ovat olleet viimeisen 12 vuoden aikana lähes 80 kertaa oikeudessa erilaisten syytteiden takia.

    • Asiasta myös tänne!

      Ota osaa asiasta myös vihdin omalla keskustelualueella: http://vihtifoorumit.urli.net koska se on se foorumi, jossa tulevaisuudessa on painoarvoa!

      • hooh hoijaakkaa

        No kävinpä tsekkaamassa ton saitin, heh, paljon aiheita mut yhdellekään ei kukaan ollu kirjottanu mitään, joka ikisessa: ei viestejä. Hyvää yötä munki puolesta.


    • Romurautaa2

      Täysin arvoton mitalli !

    • Eisaakelisentään

      On tämä niin käsittämätöntä jälleen kerran että ei voi kuin ihmetellä.Kyllä meni sitten mitali väärälle henkilölle.Kuka näistä palkinnoista oikein päättää?Sen täytyy olla kyllä sekaisin tai erehtynyt henkilöstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      264
      3231
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      75
      1281
    3. 66
      1203
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1039
    5. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      931
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      48
      923
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      48
      824
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      772
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      41
      762
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      708
    Aihe