Tämän vuoden Vihti-mitalin saaja..

Kuntalainen_x

Kyllä on käynyt selväksi, että Vihti on sisäsiittoinen ja hyväveli järjestelmä toimii.
Miten muuten Karprintin Eero Ahola olisi voinut saada tämän vuoden Vihti-mitalin itselleen.

Karprint jäi kiinni ja joutui maksamaan Suomen suurimmat sakot piraattiohjelmistojen käytöstä (vaivaiset 75.000euroa) Työsuojelun kanssa on ollut ongelmia vuosikausia, palkkoja on jouduttu hakemaan oikeusteitse useita kertoja, Karprint ei myöskään saa enään hakea työvoimaa työvoimatoimiston kautta, vaan käyttää siinä bulvaania välissä.

Kaikki jotain kirjapaino- ja lehtityöalasta tietävä kiertää Karprintin todella kaukaa. Journalisti-lehti on tekemässä kuulemma juttua näistä Aholan bisneksestä.

Kyllä luulisi tämän vuoden mitalista päättäneitä hävettävän?

Googlella löytyy lisätietoja.

6

663

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nummelalainen

      TÄH! Just joo mikä vitsi, siinä meillä on oikein vuoden kuntalainen Eero Ahola =D

      Eiköhän nämä Karprintin ongelmat ole aika yleisesti tiedossa...

    • tutkivajournalisti

      Eero Aholan firmat ovat olleet viimeisen 12 vuoden aikana lähes 80 kertaa oikeudessa erilaisten syytteiden takia.

    • Asiasta myös tänne!

      Ota osaa asiasta myös vihdin omalla keskustelualueella: http://vihtifoorumit.urli.net koska se on se foorumi, jossa tulevaisuudessa on painoarvoa!

      • hooh hoijaakkaa

        No kävinpä tsekkaamassa ton saitin, heh, paljon aiheita mut yhdellekään ei kukaan ollu kirjottanu mitään, joka ikisessa: ei viestejä. Hyvää yötä munki puolesta.


    • Romurautaa2

      Täysin arvoton mitalli !

    • Eisaakelisentään

      On tämä niin käsittämätöntä jälleen kerran että ei voi kuin ihmetellä.Kyllä meni sitten mitali väärälle henkilölle.Kuka näistä palkinnoista oikein päättää?Sen täytyy olla kyllä sekaisin tai erehtynyt henkilöstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      801
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      698
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe