Väittää syövänsä pillereitä!?!

Tuttuni pamahti paksuksi... Sanoi "ns.poikaystävälle" että syö pillereitä vaikka todellisuudessa ei syö. "Poikaystävä" ei uskonut ja haluaa sanoi että haluaa tytön menevän testiin josta asia selviää. Onko tälläisia testejä, itse en ole ikinä kuullut...! Ihan vain uteliaisuuttani kyselen, mutta jos jollain on tietoa...?!
71548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ole

Äänestä

Pillerit muuttavat kehon hormoniarvoja. Arvojen muutos kaiketi näkyy verikokeessa...

Äänestä

Niin olet siis 100 % varma, että tyttö ei syönyt pillereitä? Ne kun eivät ole täysin varma ehkäisykeino, ja niitä syödessäkin voi tulla huonolla tuurilla raskaaksi.

Jos taas olet varma että ei syönyt ja tyttö tarvitsee jonkin selityksen, niin tuota samaa voi käyttää. Mitään pillerinsyöntitestejä ei ole olemassa.

Äänestä
  • Ei syö pillereitä, ,siitä olen täysin varma. Mutta testejä ei siis ole(ko)?! Soitan kohta jonnekkin lääkäriin. Haluan vaan tietää olenko itse niin "tietämätön" etten tuollaisista tiedä... Mutta onneksi en sitten ole ainoa! :) hih!

    Äänestä

  • Utelias* kirjoitti:

    Ei syö pillereitä, ,siitä olen täysin varma. Mutta testejä ei siis ole(ko)?! Soitan kohta jonnekkin lääkäriin. Haluan vaan tietää olenko itse niin "tietämätön" etten tuollaisista tiedä... Mutta onneksi en sitten ole ainoa! :) hih!

    No veri- ja virtsakokeissahan se varmaankin olisi näkynyt jos syö tai ei syö pillereitä (niin kuin joku tuossa jo kirjoittikin). Mutta nyt kun kyseinen tyttö on jo raskaana, niin milläs sitä enää selvität. Raskauskin muuttaa hormonitoimintaa, joten nyt verikokeessa/virtsakokeessa näkyisi vain että kyseinen henkilö on raskaana.

    Äänestä

ei ole mitään testiä, jolla pillerinsyönnin pystyisi toteamaan. kaiken lisäksi jotkin tytöt sanovat syövänsä vaikkeivat syö ja poika uskoo eikä käytä kortsua. maksaa sitten elatusta seuraavat 18 vuotta, hauskaa..

Äänestä
  • Käsitykseni mukaan tämä on juuri sellainen tapahtuma, jossa tyttö on väittänyt muuta ja hankkiutunut raskaaksi. Ja nyt pelottaa, että onko sellainen testi todella olemassa minkä avulla jää valheesta kiinni.

    Mutta kuten tuolla aiemmin sanoin, niin voi nyt ainakin käyttää sitä tekosyytä, että pillerit eivät ole 100 % varmoja. Eli vahingossa olisi voinut raskaaksi tulla, jos pillereitä olisi syönyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias* kirjoitti:

Tuttuni pamahti paksuksi... Sanoi "ns.poikaystävälle" että syö pillereitä vaikka todellisuudessa ei syö. "Poikaystävä" ei uskonut ja haluaa sanoi että haluaa tytön menevän testiin josta asia selviää. Onko tälläisia testejä, itse en ole ikinä kuullut...! Ihan vain uteliaisuuttani kyselen, mutta jos jollain on tietoa...?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu