aloitin aiemmin keskustelun eri osiossa, mutta täällä onko kenelläkään käytössä? kertokaa Kokemuksia...jos vain on, olisi tärkeää jos vain sasin jotakin muutakin tietoa kuin lääketehtaien listaukset.
Kiitos...
LYRICA
6
734
Vastaukset
- entinen pattikaula
Minä käytän Lyricaa ja toimii hyvin. Aina kun nostan annostusta, niin päivän pari on hirveä päänsärky ja väsyttää tavallista enemmän, muuten ei ole mitään. Aluksi ajattelin ettei tätä kestä hullukaan (muistaakseni alussa olin 3-4 päivää "kipeä"), mutta sitkeästi söin sitä. Nyt en antaisi pois mistään hinnasta :-)
Haluatko tietää muuta?- www.minä.fi
HALUAN TIETÄÄ KAIKEN:-) siis lisää...vaan kokemuksia....
- entinen pattikaula
www.minä.fi kirjoitti:
HALUAN TIETÄÄ KAIKEN:-) siis lisää...vaan kokemuksia....
Niin, minä syön lyricaa hermokipuun. Ennen lyrican aloitusta en pystynyt kävelemään paljon ilman kipua ja nyt kun olen saanut annostuksen kohdalleen, niin onnistuu kävelykin :-)
Lääkityksen olen aloittanut lokakuussa, paino ei ole noussut, näköhäiriöitä ei ole ollut. Ehkä pienoista huippausta niinä päänsärky päivinä. Muuta ei tule mieleen.
- sofiina
lyrica on minulla toisena lääkkeenä lamictalin lisäksi "hoitamassa" epilepsiaa.
- 876
Täysin paska lääke lääkäri määräsi minulle selkä kipuhin kun luuli et olen luulotautinen ja kyllähän minusta tulikin kiitos lyrican tunsin itseni ulkopuolliseksi masennuin ahdisti mikään ei kiinnostanut tuntu kuin joku toinen olisi elänyt elämääni lääkärit jotka määrää sitä selkäkipuhin pitäs viedä ladon taakse piste.
- käytän
vakituisesti Lyricaa ja myöskin hermokipuihin.
Aluksi oli huimausta mutta sekin meni pian ohi, päänsärkyä ei ole ollut.
Nyt en antaisi pois, kivut ovat pois tosin on muitakin lääkkeitä käytössä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3296257Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483716Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1512898"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2272200Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol1071763- 731306
Niin että miten
Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua831112Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet
Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni145993Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun
Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan10968Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa
Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui11924