Salikavereilla finnejä ja arpia

Bodaaja-75

Mistä johtuu että lähes järjestäin salillani treenaavilla bodareilla on hartiat ja olkapäät, välillä selätkin täynnä finnejä ja raskausarpia. Helvetin ruman näköistä. Osa on vieläpä ikämiehiä eli 30v, joten murrosikäiset eivät ole kyseessä.

Itse olen huomannut että bodaus bodarin terveellisen ruokavalion kera ja runsas veden juonti päin vastoin siloittaa ihoa ja ihoni onkin parhaassa kunnossa koko ikänä.

Saman verran suunnilleen ollaan tuolla salilla käyty ja lihaksetkin on kasvanut samaan tahtiin ja jopa samaan malliin painoja nousee, mutta toiset näkyvät saaneen uuden murrosiän riesakseen.

Eikö tämän bodauksen pitäisi olla kehon hyvinvointia lisäävä laji, joten miksi salitoverit sairastuvat iholtaan?

11

2661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seropådsf

      luulis tuon ikäisen tietävän että testo aiheuttaa finnejä ja lihasmassan liian nopea kasvu arpia (mikä taas johtuu testosta) eli ne sun bodaris on huumeveikkoja (jos niitä nyt ees on oikeesti)

    • penkkaaja79

      voe voe....kyllä joo luulis sunkin tajuavan että ne poijjaat on pistäny aamupuuron sekaan muutakin kun marjoja......

    • liika prode...

      tekevät frutteja.
      hikoilu poistaa kuonaa ja se kun makoilee iholla pitkään, ärtyy ja tukkii huokoset jos ei peseydy kunnolla.
      ja protskut reilusti liikaa nautittuna tulee lopulta ihosta läpi.

      arvet ovat merkki nopeasta lihaskasvusta, rikä iho pysy mukana, tulee niitä ikänaisillekkin...

    • werwerwer

      Meikäläisellä on ollut aknea koko ikä, kasvoissa, rinnassa ja selässä. Olen melkein 40, ja sitä on vieläkin. Luulen että pelkästään heraproteiini, jota vedän palkkarissa saa sen lisääntymään. On siinä herassa tietysti mukana muutakin, arginiinia ja jotain vitamiineja. Se yhdessä bodaamisen aikaansaaman yleisen hormonitason nousun kanssa saa aikaan rumaa jälkeä.

    • finnikäs

      Silti on pohkeet täynnä kutisevia näppyjä ja leuan ja nenän tienoille ilmestyy koko ajan pikkuisia finnejä kuin murkkuikäisellä!
      Jätin palkkarinkin kokonaan pois vaikkei siinä edes ole prodea mutta ilmeisesti sitä tulee sitten ravinnosta kuitenkin liikaa....

      • -15kg

        Roacuttania vaan finneihin lääkäriltä. Sen verran vahva lääke, että varmasti lähtee jokainen finni ja takaisin ei yleensä tule. Kannattaa kysyä asiasta lisää. Lisää tietoa löytyy myös pakkikselta tuosta asiasta..


    • Bodaaja-75

      Itsekin käytän paljon protskuja hera ym. mutta ei minulle vaan noita finnejä kerry. Päin vastoin tuntuu että bodauksen ja lisäravinteiden syönnin aloittamisen jälkeen iho on tullut erinomaisen hyväkuntoiseksi. Myöskään raskausarpia ei ole tullut vaikka lihas kasvaa siinä kuin kavereillakin.

      • finnipöllö

        Tekisit kunnolla kovan treenin, niin että hiki lentää ja magnesium pölisee. Huomaat että niitä finnejä alkaa puskea oli ikä mikä tahansa, katsos vilkastunut hormoonitoiminta. Minullekin tulee, enkä edes syö lisäproteiinia, kovan treeniviikonlopun jälkeen, finnejä pukkaa kaulaan/niskaan ja jopa nenänpäähän.


      • Bodaaja-75
        finnipöllö kirjoitti:

        Tekisit kunnolla kovan treenin, niin että hiki lentää ja magnesium pölisee. Huomaat että niitä finnejä alkaa puskea oli ikä mikä tahansa, katsos vilkastunut hormoonitoiminta. Minullekin tulee, enkä edes syö lisäproteiinia, kovan treeniviikonlopun jälkeen, finnejä pukkaa kaulaan/niskaan ja jopa nenänpäähän.

        ..erinomaisen kovan treenin ja silti iho pysyy hyväkuntoisena. Tuloksia teen samaan tahtiin kuin nämä finninkäiset, joten treenistä tai lisäravinteista se ei ole kiinni.


      • finnipöllö
        Bodaaja-75 kirjoitti:

        ..erinomaisen kovan treenin ja silti iho pysyy hyväkuntoisena. Tuloksia teen samaan tahtiin kuin nämä finninkäiset, joten treenistä tai lisäravinteista se ei ole kiinni.

        Kuvittelet tekeväsi. Tarpeeksi kovaa kun treenaa, alkaa finniä puskemaan. Treenaa viikko kaksi kertaa päivässä, joka sarja loppuun asti pudotuksilla. Katso sen jälkeen ihoasi, jos yleensäkään pystyt kovaa treenaamaan, vai meneekö aikasi toisten finnejä ihaillessa?


      • yyiui
        finnipöllö kirjoitti:

        Kuvittelet tekeväsi. Tarpeeksi kovaa kun treenaa, alkaa finniä puskemaan. Treenaa viikko kaksi kertaa päivässä, joka sarja loppuun asti pudotuksilla. Katso sen jälkeen ihoasi, jos yleensäkään pystyt kovaa treenaamaan, vai meneekö aikasi toisten finnejä ihaillessa?

        ..ilman mömmöjä, ei sille finnejä tule vaan iho tasoittuu kun paskat häipyy hien mukana. Ei se ole treenin tehosta kiinni vaan siitä että te finniselät syötte mömmöjä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9126
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      373
      7846
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      160
      5503
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2316
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2076
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1717
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1659
    8. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1396
    9. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      439
      1332
    10. Stefusika räkättää

      kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      1199
    Aihe