Mieltä susikannasta??

Aiemminkin..

Oli puhetta susista ettei ole vaarallisia ja tuli kommentteja että ei oo..kukas kirjoittaa ettei oo.. kyllä suomi on ottanut oikean linjan että pihapiirissä häiritseviä susia saa ampua..edelleenkään kukaan ei näköjään muista mitä tuhoja se eläin tekee laumassa!! ne on petoja..ei ne yksin käy ku korkeintaan pienten lasten kimppuun mistä on kirjoitettu jo iät ja ajat mutta laumassa ne on tosi petoja mihin ei pärjää aseistetut sotilaatkaan välttämättä ja siinä mielessä avatkaa historian kirjat jos ette uskko..ja ne ketkä kommentoi, ni moniko on nähnyt suden..moniko on lukenut millainen eläin on ja moniko on lukenut raportit niiltä paikoilta ku sattunut..lukekaa ja kommentoikaa sitten !!! voin olla ehkä suojelevainen omien kokemusten perusteella mutta kyllä meillä suomessa pitäisi olla turvallista käydä metsällä!!

3

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • talollinen

      Aina, kun EU rupeaa ärsyttämään, ammu susi.

      Silloin Suomi muuttuu turvalliseksi paikaksi elää ja ihmiset voivat jatkaa valistunutta omaneduntavoittelua vähemmin häiriötekijöin!

      EU on paikkansa ansainnut.

    • Mutta nämä

      Jotka olla öllöttävät EU:ta kohti kuin linnunpoijat nokka auki pesässä, eivät tajua, että he eivät suojele mitään luontoa susia lisäämällä, vaan hankkivat vastuuttomasti lisää ongelmia.

      Ja totuus onkin heidän menettelystään, että eivät löytäneet muuta keinoa hankaloittaakseen rauhassa asuvien elämää. Siis heillä on tarve aiheuttaa sotkua, itseasiassa, ja ovat sen naamioineet muka suojeluksi.
      Ja se on seurausta muslimiterroristien esimerkistä.

    • ahhaha

      sudet pitää pistää aitaukseen jossa ne saa lisääntyä tai sitten niitä pitää saada ampua heti ku lystää ilman mitään vitun sakkoja, saatana jos tulee susi mulla tiellä vastaa ni ammun sen aivot pellolle ja syön illalla susipaistia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1064
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      794
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      586
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      15
      563
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      499
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      492
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    10. Haluatko vain sitä

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      30
      416
    Aihe