Yhteiskanne Tullia vastaan

Voi_Perkele

Juu, naurettavia noi tullin herrojen kommentit, ensin prosentteja ei saatu mistään ja ne oli supersalaisia.... mutta sitten kun piti eu:n päätöksellä tuonti mahdollistaa... niitä alkoikin yllättäen saada jostain.... mutta yllättäen prosenttien laskenta kesti ja kesti... ja tietenkin _tietotekniikka_ ongelmien takia... mutta yllättäen laskenta on vähin äänin lähes loppunut.... ja ainoaksi oikeaksi verrokki lähteeksi hyväksyttiin vain yksi yksityinen taho... joka kerää tiedot maahantuojilta... ja taas kaikki tiedot on supersalaisia.... ja elv:n osalta annetaan edelleen selvää etua virallisille maahantuojille...ja parasta on se että jokaisen PITÄÄ valittaa ERIKSEEN.

Vai joko suomessa on yhteiskanne mahdollinen ?

Jos yksityisessä yrityksessä jokin pomo tai pomot kämmää tähän tyyliin niin ne lähtee yksityisestä yrityksestä niska-perse-otteella pääovesta, mutta tullin herrat ne vaan on ja pysyy, paras oli kun tulliherra kommentoi tänään tv:ssä että ei koske heitä ;-)))))

0

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        73
        4527
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        105
        3769
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        142
        3463
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        37
        1970
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        69
        1921
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        89
        1219
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        118
        1035
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        127
        944
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        55
        925
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        25
        837
      Aihe