Sellaisia joku kyselee tuolla.
Perusteet mihin?
Emme me ole menossa natoon, perustelkoon ne, jotka ovat.
Meitä ns. vastustajia nykytilanne tyydyttää.
Joka haluaa siihen muutosta, perustelkoon tarpeensa muutokselle tai olkoon perustelematta.
On se kumma, jos tavallisetn ihmisten tulisi olla jatkuvasti perustelemassa natointoilijoille, miksemme halua heidän kanssaan natoon.
Natovastustajien perusteet
15
412
Vastaukset
- mitä vastataan
jos kysytään, että mennäänkö natoon, niin kai silloin vastataan siihen jotain.. jos ei halua mennä, niin kai sillekin on syynsä..
ihme höpinää- antakaa meidän olla
Vastataan, että miksi mentäisiin, kun ilman natoa on pärjätty tähänkin saakka?
Eli perusteiden esittäminen on taas sen vastuulla, joka sinne on menossa ja koko maata viemässä. - toimitan tänne
antakaa meidän olla kirjoitti:
Vastataan, että miksi mentäisiin, kun ilman natoa on pärjätty tähänkin saakka?
Eli perusteiden esittäminen on taas sen vastuulla, joka sinne on menossa ja koko maata viemässä.kohta asiantuntijan selvityksen "tyydyttävästä" tilanteesta ja tulevaisuudesta. Siinä on sitten faktaa ja jokainen sitten miettiköön päässään, (jos omaan ajatteluun kykenee) mitä on edessä pakon sanelemana!
- Saat aikasi kulumaan
toimitan tänne kirjoitti:
kohta asiantuntijan selvityksen "tyydyttävästä" tilanteesta ja tulevaisuudesta. Siinä on sitten faktaa ja jokainen sitten miettiköön päässään, (jos omaan ajatteluun kykenee) mitä on edessä pakon sanelemana!
Sepä se, kun itsekukin katsoo jonkun olevan asiantuntija omat kriteerit lähtökohtinaan.
Mutta toimita nyt vaikka saavilla paskaa nettipalsalle, jos saat sillä aikasi kulumaan.
Eihän sinulla kai muutakaan tekemistä ole.
- tyydyttää???
Huomaa että et tiedä suomen puolustuksen nykytilasta hevon sontaa ja etenkään sen tulevaisuudesta!!! Kaikki toimenpiteet viittaavaat täysjäsenyyteen lähitulevaisuudessa ja se onkin jo tällähetkellä ainut vaihtoehto! Suomalaiset ovatkin jo niin tiiviisti kiinni NATO:ssa että viimeinen silaus on vain luonnollinen jatke käydylle politiikalle. Jos ei miellytä, niin itseppä olette päättäjänne suomalaisen perustyhmyyden vallitessa naivin hyväuskoisina itsellenne äänestäneet!!! Vähän naurattaa kuunnella sinunkaltaisten Halosen äänestäjien itkua, kun hän kiikuttaa hakupaperit NATO:n päämajaan vielä ennen toisen ja viimeisen kautensa loppua :)
- kv kiitos
jos tarja kiikuttaa paperit natoon mitä sa venäjä varmaan kiikuttaa suomen rajan taa ja paljon joukot jotka kekkosen aikana vietiin pois sen jälkeen se ei keskustele meirän kanssa meirän turvallisuuresta ja jälleen olemme toisten vietävänä
- älä kiihdy
Kyllä minulle sopii, että Suomi liittyy Natojäseneksi, jos kansan enemmistö niin tahtoo.
Siihen saakka minä en ole velvollinen perustelemaan mitään kenellekään enkä myöskään lukemaan kenenkään muunkaan perusteita, jos en halua.
Mutta, jos tahdotte, perustelkaa vaan, sillä natointoilijoiden velvollisuus on perustella, koska he haluavat muuttaa vallitsevaa tilaa. - ajattele sitä!
kv kiitos kirjoitti:
jos tarja kiikuttaa paperit natoon mitä sa venäjä varmaan kiikuttaa suomen rajan taa ja paljon joukot jotka kekkosen aikana vietiin pois sen jälkeen se ei keskustele meirän kanssa meirän turvallisuuresta ja jälleen olemme toisten vietävänä
Nato raja yltää jo pohjoisesta Norja,
etellään Puola.
Välissä Suomen kokoinen tyhjä aukko, miti miten vaikuttaa.
Kannattaa myös huomata missä muut menee, kun asia on vähän isompi kuin joku sisäpoliittinen pulina! - :(((
ajattele sitä! kirjoitti:
Nato raja yltää jo pohjoisesta Norja,
etellään Puola.
Välissä Suomen kokoinen tyhjä aukko, miti miten vaikuttaa.
Kannattaa myös huomata missä muut menee, kun asia on vähän isompi kuin joku sisäpoliittinen pulina!Mene sinä sinne, mihin muutkin.
Me muut ei näillä näkymillä tulla mukaan.
- Kuukaamme siis edelleen ven...
Nyt on kyseessä taas vähän isommat asiat kuin kotikutoisten suomalsiajattelijoiden yksityiset tuumailut.
Maailama menee Suomen ympärillä ihan muita teitä, kun te istutte peruksillanne ja pidätte kiinni vanhoista aatteista!
Et sitten millään usko, että Venäjä katsoo asiat aivan omalta ikivanhanlta imperialismiin pohjautuvalta kannaltaan.
On ainostaan Venäjän edun mukaista olla kuulumatta mihinkään Lännen liittoon!- ihan omissa nimissänne
Päättäköön kansa.
Sen verran kotikutoisesta asiasta kai on kyse, etä päätöksen tekevät suomalaiset?
Nato ei tietääkseni ota jäsenekseen edes valtiota, joka koettaisi tunkea Natoon vähemmistön tahdon mukaisesti.
Mutta puliskaa vaan rauhassa.. - Kremli kuuntelee
ihan omissa nimissänne kirjoitti:
Päättäköön kansa.
Sen verran kotikutoisesta asiasta kai on kyse, etä päätöksen tekevät suomalaiset?
Nato ei tietääkseni ota jäsenekseen edes valtiota, joka koettaisi tunkea Natoon vähemmistön tahdon mukaisesti.
Mutta puliskaa vaan rauhassa..Kiitos kun puolustat meidän Kremlittäjien kantaa.
Olemme onnellisia, ja miellä paljon vähemmän työtä puhua Suomi takaisin Kremlin kainaloon.
Lämmin kiitos sinulle tuestasi! - Ei Natolle
Kremli kuuntelee kirjoitti:
Kiitos kun puolustat meidän Kremlittäjien kantaa.
Olemme onnellisia, ja miellä paljon vähemmän työtä puhua Suomi takaisin Kremlin kainaloon.
Lämmin kiitos sinulle tuestasi!Se on hyvä, jos sinäkin joskus olet onnellinen.
- tavallinen talliainen
ihan omissa nimissänne kirjoitti:
Päättäköön kansa.
Sen verran kotikutoisesta asiasta kai on kyse, etä päätöksen tekevät suomalaiset?
Nato ei tietääkseni ota jäsenekseen edes valtiota, joka koettaisi tunkea Natoon vähemmistön tahdon mukaisesti.
Mutta puliskaa vaan rauhassa..ei ole käytännössä kovin hyvä juttu
tavallinen talliainen ei ymmärrä asioista hölkäsen pöläystä..
vähän sama kuin laittaisi kassaneidin rakennusinsinööriksi työmaalle... siitä ei hyvä seuraa - Mikä on, kun ei onnistu?
tavallinen talliainen kirjoitti:
ei ole käytännössä kovin hyvä juttu
tavallinen talliainen ei ymmärrä asioista hölkäsen pöläystä..
vähän sama kuin laittaisi kassaneidin rakennusinsinööriksi työmaalle... siitä ei hyvä seuraaNatoon liittyminenkö ilman tavallisilta talliaisilta kysymistä?
No, eipä taida onnistua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."41756Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311232En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71920Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20832Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.57826Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?104731Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38678- 19666
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?92659