tiedemiehet ja toivottavasti naisetkin ovat tutkineet että kehittyessämme apinasta ihmiseksi lihansyönti on ollut ratkaiseva asema aivojen kasvuun
aivot alkoivat kasvaa kun ihmisapina alkoi syödä lihaa
kysyisinkin arvon animaaleilta aikovatko he pysäyttää ihmisen kehityksen ja aivojen kasvun sekä palauttaa kehityksen jälleen sinne alemmille tasoille suosittelemalla kaikille jäsenilleen kasvis vaihtoehtoa
???????????????????????????????????????
porkkanaa vai
15
551
Vastaukset
- Älä osta kinkkua -Syö koirasi!
Et taida tietää tuon taivaallista kasvisravinnolla elävistä?
Kyllä, aivojen kehitykseen vaikutti ratkaisevasti proteiinipitoiseen ruokavalioon siirtyminen. Nykytiedon valossa tiedämme myös sen, että kasvisravinnolla saadaan melko vaivatta tarvitta määrä valkuaista! Proteiinia kasvissyöjä saa esim. soijavalmisteiste, pavuista, pähkinöistä, siemenistä ja vehnästä.- Jussi.
Minäpä tiedän, meilläpäin syödään aika useasti jänispaistia.
- sentään
Miten nuo kaikki ovat luontaisia Suomen leveysasteilla, sillä niinhän meidän pitäisi ajatella. Jos eläisit Suomen luonnossa, miten hoitaisit tuon kaiken ?
- tyhmä ja köyhä
Ne aivot on jo liian suuret ja mielisairaita liikaa. Kyllä kasvu pitää lopettaa ennenkuin joku pystyy tappamaan pelkän ajatuksen voimalla.
ps. Mitä isommat aivot, sitä ahneempi on. - riittää..
Kyllä se riittää, kun pysäyttävät omien aivojensa kehityksen, mikä on tapahtunutkin jutuista päätellen.
Meillä muillahan ei ole mitään hätää, koska syömme edelleenkin niin lihaa kuin kalaakin. - eräsvain
Kivikaudella ei ollut samankaltaisia luontoon kohdistuvia ongelmia (väestöräjähdys, tuotantoeläinten huono kohtelu) kuin nykyään, jotem lihansyönti ei ollut ongelma.
Ajat ovat muuttuneet ja jos ihmislaji meinaa tällä pallolla hengissä säilyä niin ehkä kasvisyönti on yksi ratkaisu.- höö...
Siellä on taas yksi, joka on ihan pihalla.
- pöö..
höö... kirjoitti:
Siellä on taas yksi, joka on ihan pihalla.
Parempi pihalla, kuin neljän seinän sisällä tietämättä maailmasta mitään.
- metsästäjät...
pöö.. kirjoitti:
Parempi pihalla, kuin neljän seinän sisällä tietämättä maailmasta mitään.
tappoivat hellästi eläimet ja söivät pikkukiviä siitä nimi kivikausi.tippukivikausi sen sijaan hillitsi väestönkasvua sillä tippukivet tipahtelivat ihmisten niskaan.apinat söi hedelmiä ja ihmiset lihaa ja läskiä.ihminen kehittyi niin hirveesti että alkoi uudelleen syödä käpyjä ja ituja.niinpä ihmiskunta jäi lihansyöjille.
- pakastekalaa
Mä syönkin pakastekalaa siin ei oo kenenkää tarvinnu kärsii.
- sen
kalan...
- kuunpimennys
...Oli kasvissyöjä
- v3g4n
Brittitutkimuksen mukaan korkean älykkyysosamäärän omaavat lapset ryhtyvät todennäköisemmin kasvissyöjiksi myöhemmällä iällä.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6180753.stm - Totuudenpuhuja
v3g4n kirjoitti:
Brittitutkimuksen mukaan korkean älykkyysosamäärän omaavat lapset ryhtyvät todennäköisemmin kasvissyöjiksi myöhemmällä iällä.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6180753.stmNiin että se älykkyysosamäärähän ei kerro mitään muuta kuin aivokopan "kellotaajuuden". Viisauden kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.
Mutta kieltämättä korkean äö:n ihminen rupeaa miettimään itseään ahdistavia asioita suuremmalla todennäköisyydellä kuin alhaisen äö:n omaava.
Tietämättömyys on autuutta. - autuaan äö
Totuudenpuhuja kirjoitti:
Niin että se älykkyysosamäärähän ei kerro mitään muuta kuin aivokopan "kellotaajuuden". Viisauden kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.
Mutta kieltämättä korkean äö:n ihminen rupeaa miettimään itseään ahdistavia asioita suuremmalla todennäköisyydellä kuin alhaisen äö:n omaava.
Tietämättömyys on autuutta.Tavallinen ihminen laittaa jalat ristiin kun pissittää kovasti,fiksut kutsuvat sitä joogaksi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p565735Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "752902Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella212137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401925Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1611829- 191818
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v51548Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83117281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191171Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah69996